شکایت هند از شرکت امنیت سایبری آمریکایی
همراه ما باشید

شکایت هند از شرکت امنیت سایبری آمریکایی

آی‌سی‌تی‌نیوز - هند به دنبال شکایت از شرکت امنیت سایبری آمریکایی است.

 پس‌ازآن که شرکت امنیت سایبری آمریکایی سایبل (Cyble) در روزهای اخیر اعلام کرده بود یک گروه هکری به نام جان ویک (John Wick) دسترسی نامحدودی به اطلاعات کارت اعتباری مشتریان یک شرکت معروف هندی به نام پیتم (Paytm) داشته، مسئولین این شرکت ضمن تکذیب ماجرا خاطرنشان کردند، تمام اطاعات مشتریان امن است و خواستار پاسخگویی شرکت آمریکایی سایبل شدند.

علاوه بر مسئولین شرکت پیتم که هرگونه نشت اطلاعات را تکذیب کردند، گروه هکری جان ویک که گفته می‌شود پیشتر حساب توییتری نخست‌وزیر هند را هک کرده بود نیز هرگونه حمله هکری به این شرکت را رد کرد.

شرکت تجارت الکترونیک پیتم بارها از مسئولین شرکت سایبل خواسته از ادعاهای دروغین خود درباره حمله هکری به این شرکت خودداری کنند. حالا شرکت پیتم تنها یک هفته به شرکت آمریکایی فرصت داده تا از درخواست‌های این شرکت پیروی کند و اعلام کرده در صورت عدم رعایت مقررات پرونده‌های مدنی و کیفری را علیه این شرکت آمریکایی تشکیل خواهد داد.

شرکت پیتم در اخطاریه رسمی خود به شرکت آمریکایی سایبل خاطرنشان کرد:ازآنجاکه شرکت شما در زمینه تهدیدات سایبری و امنیت سایبری فعال است؛ لذا از شما انتظار داریم که دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر عمل کرده و استانداردهای اخلاقی را بیشتر رعایت کنید.

شرکت امنیت سایبری سایبل هنوز پاسخی به این اخطاریه نداده است. حالا باید دید سرانجام این تنش به کجا می‌انجامد.

منبع:سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه