سایت دستگاه‌ها باید مناسب‌سازی شود
همراه ما باشید

سایت دستگاه‌ها باید مناسب‌سازی شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور از همه نهادها و دستگاه‌های دولتی خواست که درگاه خدمات الکترونیکی خود را برای دسترسی راحت‌تر افراد دارای معلولیت مناسب سازی کنند.

ابراهیم کاظمی مومن سرائی در گفت وگو با ایرنا افزود: به این منظور طبق استانداری که از سوی سازمان استاندارد برای وبسایت ها و خدمات الکترونیک ابلاغ شده، مکاتباتی با دفتر ریاست جمهوری و همچنین با وزیر راه داشته ایم تا وبگاه‌های سازمان ها مناسب سازی شوند.
وی با تاکید بر حق دسترسی به اطلاعات ادامه داد: حق شهروندان است که به اطلاعات موجود در وبسایت و وبگاه های موسسات عمومی و موسسات خصوصی در زمینه خدمات عمومی دسترسی داشته باشند.
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اظهار داشت: بسیاری از افراد دارای معلولیت از کاربران فعال خدمات ارتباطی هستند، اما ممکن است به دلیل ناتوانی هنگام استفاده از خدماتی که افراد دیگر به راحتی به آن دسترسی دارند، با مشکل روبرو شوند.
مومن سرائی تاکید کرد: بنابراین لازم است که خدمات موجود الکترونیکی برای دسترسی افراد دارای معلولیت مناسب سازی شوند.
وی ادامه داد: در جامعه اطلاعاتی امروز درگاه های الکترونیک برای استفاده فعالانه از مزایای فناوری‌های اطلاعاتی مدرن، ایجاد شده است و افراد دارای معلولیت همانند سایر افراد باید به این فضاها دسترسی داشته باشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه