چین منطقه ویژه تجارت دیجیتالی ایجاد می‌کند
همراه ما باشید

چین منطقه ویژه تجارت دیجیتالی ایجاد می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز - چین قصد دارد یک منطقه ویژه تجارت دیجیتال در پکن ایجاد کند و این منطقه را به قطب خلاقیت در حوزه فناوری‌های تجارت آنلاین مبدل سازد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی جی تی ان، چین امیدوار است بتواند از این طریق خدمات اقتصاد دیجیتال را گسترش دهد و سهم خود را از تحولات نوظهور اقتصادی در جهان افزایش دهد.

راه اندازی این خدمات با همکاری شهرداری پکن، وزارت بازرگانی این کشور و برخی نهادهای مالی و فناوری اطلاعات دیگر در چین صورت می‌گیرد.

شیء جین پینگ، رئیس جمهور چین چهارم سپتامبر در نطقی به مناسبت افتتاح نمایشگاه بین‌المللی تجارت چین تصریح کرده بود که این کشور از توسعه فعالیت‌های اقتصادی دیجیتال پشتیبانی می‌کند. زیرا از این طریق پکن می‌تواند فعالیت‌های اقتصادی خود را در مقیاسی بسیار گسترده‌تر از گذشته توسعه دهد.

منطقه تجارت ویژه دیجیتال چین در ۶ حوزه توسعه زیرساخت‌ها، صنعتی سازی دیجیتال، دیجیتال کردن صنایع، دولت دیجیتال، ارزش‌یابی داده‌ها و توسعه تبادلات تجاری دیجیتال فعالیت خواهد کرد.

پکن امیدوار است تا سال ۲۰۲۲ حدود ۵۰ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور از محل فعالیت‌های مرتبط با اقتصاد دیجیتال به دست آید.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه