ارایه ۷۵۴ میلیون تومان پول بلاعوض به دانش‌بنیان‌های امنیت IT
همراه ما باشید

ارایه ۷۵۴ میلیون تومان پول بلاعوض به دانش‌بنیان‌های امنیت IT

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت‌های دانش بنیان فعال در زمینه امنیت فناوری اطلاعات می‌توانند از خدمات این صندوق شامل ۷۵۴ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای حضور در نمایشگاه‌ها، مالکیت فکری و اخذ استاندارد بهره‌مند شوند.

به گزارش ایرنا، سیاوش ملکی فر در «رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا) با انتقاد از این که از بین سه هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان فعال در کشور هنوز شرکت های دانش بنیان زیادی وجود دارند که با خدمات این صندوق آشنا نیستند و بهره مندی آنها ازخدمات درنظر گرفته شده صندوق کم است، افزود: حتی کوچک ترین شرکت های دانش بنیان هم در قالب شرکت نوپا می توانند از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری بهره مند شوند.

وی ادامه داد: این صندوق  چهار دسته خدمات شامل تسهیلات مالی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی (کمک بلاعوض) به شرکت های دانش بنیان ارایه می دهد.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: این صندوق  برای تامین مالی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوتی دارد که از جمله آن تسهیلات لیزینگ برای طرف تقاضا است که هر خریدار می تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد  مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را در قالب تسهیلات لیزینگ با نرخ ۸ تا ۹ درصد به مدت ۳ سال از صندوق دریافت کند.

ملکی فر همچنین گفت: در مقابل برای طرف عرضه نیز از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی  انواع ضمانت نامه،  تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی، حمایت بلاعوض اخذ استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی در نظر گرفته شده است ...

وی با یادآوری این که در سال گذشته  این صندوق ۱۴ رویداد معرفی نیازهای فناورانه برگزار کرد، افزود دراین رویدادها هزار و ۱۵۰ شرکت دانش نیان حضور داشتند و هزارو ۶۵۹ نیاز فناورانه معرفی شد که چهار هزار و ۷۲۸میلیارد تومان قرارداد وتفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است، همچنین به تدریج  این قراردادها در حال  انعقاد هستند.

 

حمایت بلاعوض برای حضور دانش بنیان های حوزه امنیت فناوری اطلاعات در نمایشگاه 

معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و یادآور شد: در سال جاری از حضور شرکت‌های دانش بنیان برای حضور ۱۲ نمایشگاه داخلی حوزه امنیت فناوری اطلاعات تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض می‌شود که از آن جمله می توان به بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپوتر(الکامپ)، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام)، چهارمین نمایشگاه بین الملللی لیزر و فوتونیک ایران اشاره کرد.

ملکی فر ادامه داد: برگزاری هفتمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، پانزدهمین نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند، نمایشگاه نوآوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات(کیتکس ۲۰۲۰)،  چهارمین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند، لبست  و سومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر(الکامپ و تلکام)، اولین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، نمایشگاه الکامپ، دهمین جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی  و نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و حراست از دیگر مواردی است که مورد حمایت قرار گرفتند.

وی با بیان این که شرکت ها می توانند نمایشگاه ها را در این بخش معرفی کنند، گفت: شرکت‌های دانش بنیان در ۱۵ نمایشگاه خارجی حضور یابند، برای شرکت‌های متقاضی برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض پرداخت می شود، شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه با سامانه غزال این درخواست را ثبت کنند.

 

ارایه ۲۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای داخلی وخارجی

ملکی فر همچنین درمورد حمایت بلاعوض صندوق برای اخذ استانداردها اظهارداشت: این صندوق برای  اخذ هشت استاندارد داخلی و خارجی شامل مجوز فتا، ارزیابی امنیت محصول، مجوز پدافندی، کمک بلاعوض ارایه می کند.

وی افزود: این حمایت ها تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه‌های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

 

ارایه ۳۷۴میلیون تومان حمایت بلاعوض در حوزه مالکیت فکری

معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی درمورد حمایت این صندوق از مالکیت فکری هم گفت: برای این منظور تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف ۲۰  میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی  به شرکت‌های حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعطا می شود.

ملکی فر هدف از برگزاری رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا) را که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان و فناور عنوان کرد.

وی یادآور شد: در این رویداد مجازی ۲ روزه ۴۹۳ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۳۸۸ نفر از شرکت های دانش بنیان، ۲۱ نفر از شرکت های در فرآیند دانش بنیانی و ۸۴ نفر نیز از سایر نهادها و موسسات هستند.

رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات امروز و فردا (دوشنبه) به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه