روسیه آماده رأی‌گیری الکترونیکی است
همراه ما باشید

روسیه آماده رأی‌گیری الکترونیکی است

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر ارتباطات روسیه از آمادگی بالای فنی برای رأی گیری الکترونیک خبر داد.

به گزارش سایبربان؛ وزیر ارتباطات، توسعه دیجیتال و رسانه های جمعی روسیه با حضور در آزمایش سیستم رأی گیری از راه دور الکترونیک توسط کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه از آمادگی بالا فنی در رأی گیری الکترونیک خبر داد. 
ماکسوت شادایف، وزیر ارتباطات روسیه اعلام کرد: هدف ما این است که شهروندان بتوانند با یک کلیک رأی بدهند و بدانند که این هم امن، ناشناس و هم ساده است. این اولین تجربه در سطح ملی با استفاده از تمام زیرساخت دیجیتال در انتخابات فدرال است. میزان آمادگی فنی برای رأی گیری الکترونیک به اندازه کافی بالا است. پلتفرم رأی گیری از راه دور خودگردان نبوده و در چارچوب زیرساخت های مشترک دولت الکترونیک عمل می کند. این برای ما فواید دیگری نیز دارد. اولاً ما از سیستم احراز هویت کاربران در خدمات دولتی که شناسایی 100 درصدی شهروندان را تضمین می کند، استفاده می کنیم. دوماً زیرساخت دولت الکترونیک این امکان را می دهد بخشی از بار پیک را در لحظه انتخابات بر عهده بگیریم.
تاکنون شرکت روس تلکام سیستم رأی گیری الکترونیک از راه دور را که قرار است در انتخابات نمایندگان مجلس دوما در تاریخ 13 سپتامبر 2020 مورداستفاده قرار گیرد، در ایالت های یاروسلاول و کورسک با شرکت 30 هزار رأی دهنده دو بار مورد آزمایش فنی قرار داده است. 
در این آزمایش تمام مراحل انتخابات اعم از ثبت درخواست شرکت در رأی گیری الکترونیک، احراز هویت از طریق پورتال خدمات دولتی، رأی گیری آنلاین و شمارش آراء بدون هیچ گونه اختلالی در سیستم رأی گیری انجام شد و محاسبه نتایج آراء نیز در کمتر از یک دقیقه با استفاده از رمزنگاری همومورفیک صورت گرفت.
روس تلکام سیستم رأی گیری الکترونیک را بر پایه فناوری های بلاک چین به درخواست کمیسیون مرکزی انتخابات فدراسیون روسیه راه اندازی کرده است. 
طبق گزارش وزارت ارتباطات روسیه، در رأی گیری از راه دور الکترونیک انتخابات میان دوره ای نمایندگان مجلس دومای روسیه شهروندان ایالت های کورسک و یاروسلاول قادر به شرکت خواهند بود. 
این رأی گیری در روزهای 11 و 12 سپتامبر پیش از موعد و در 13 سپتامبر به عنوان روز اصلی انتخابات برگزار خواهد شد. افرادی که قصد دارند از راه دور رأی دهند، می بایست از طریق پورتال خدمات دولتی از 29 ژوئیه تا 8 سپتامبر 2020 درخواست ارائه داده باشند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه