کلاهبرداری میلیاردی با نصب همراه بانک جعلی
همراه ما باشید

کلاهبرداری میلیاردی با نصب همراه بانک جعلی

آی‌سی‌تی‌نیوز - پلیس در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از کلاهبرداری فردی با استفاده از نصب همراه بانک جعلی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدرضا رضایی رئیس پلیس فتا کیش افزود: در روزهای گذشته فردی به این پلیس مراجعه و مطرح کرد که در اینترنت در حال جستجو برای نصب همراه بانک بودم که بدون توجه به اصالت و اعتبار سایت نمایش داده شده، اقدام به دانلود و نصب نرم افزار همراه بانک مورد نظر کردم و بلافاصله روز بعد متوجه شدم مبلغ یک میلیارد و صد و چهل میلیون ریال از حسابم برداشت و منتقل شده است.

وی افزود: با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد متهم قصد داشته با  گرداندن وجه در حساب افراد مختلف، در نهایت وجه مورد نظر را به حساب فردی ایرانی الاصل که در یک صرافی در یکی از کشورهای همسایه مشغول به کار بوده انتقال دهد که با اقدامات پلیسی انجام شده، متهم شناسایی و مبالغ سرقت شده به حساب مالباخته بازگرداننده شد و پرونده جهت سیر مراحل قضایی در حال رسیدگی است.

سرهنگ رضایی در خصوص این پرونده به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید توجه داشته باشند که تمامی نرم افزارهای بانکی را باید از سایت خود بانک مربوطه دریافت و نصب کنند و از جست وجو در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای دریافت نرم افزارهای بانکی جداً خودداری کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه