اطلاعات 11 میلیون زندانی امریکایی لو رفت
همراه ما باشید

بر اثر نقص یک نرم‌افزار

اطلاعات 11 میلیون زندانی امریکایی لو رفت

آی‌سی‌تی‌نیوز - نقص امنیتی یک نرم افزار به نام گتینگ اوت باعث شد تا اطلاعات شخصی و خصوصی میلیون ها زندانی امریکایی افشا شود.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، نرم افزار یادشده توسط شرکت تلمیت ابداع شده و زندانیان آمریکایی با نصب آن می توانند با نزدیکان خود در خارج از زندان تماس های کنترل شده و تحت نظارت برقرار کنند و برای آنها پیامک ارسال کنند. اپلیکیشن مذکور قابلیت برقراری تماس های ویدئویی تحت کنترل را هم به کاربران می دهد.

شرکت امنیتی Comparitech موفق به شناسایی پایگاه داده ناامن این شرکت در اوائل ماه آگوست شده است. این پایگاه داده قابل نفوذ حاوی سوابق ۱۱ میلیون نفر زندانی و فهرست تماس های مورد استفاده آنها و نیز سوابق ۲۲۷ میلیون پیام رد و بدل شده است.

از جمله اطلاعاتی که بدین شیوه افشا شده می توان به نام، نام خانوادگی، علت زندانی شدن، مذهب، محل زندانی شدن، وضعیت تاهل، وضعیت سلامت، آدرس آی پی، آدرس ایمیل، شماره همراه مورد استفاده و شماره گواهینامه رانندگی اشاره کرد. به دنبال افشای موضوع تلمیت نقص امنیتی پایگاه داده مذکور را برطرف کرده است. هنوز مشخص نیست آیا این اطلاعات سرقت شده یا از آنها سوءاستفاده شده است یا خیر.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه