چگونه از سی‌دی خش‌دار کپی بگیریم؟
همراه ما باشید

چگونه از سی‌دی خش‌دار کپی بگیریم؟

آی‌سی‌تی‌نیوز - قبل از ورود فلش مموری‌ها به دنیای دیجیتال، همه کارها با استفاده از دی‌وی‌دی یا سی‌دی‌ها انجام می‌شد. اطلاعاتی که گاه بسیار گرانقیمت بودند اما با یک خش کوچک روی سی‌دی، دیگر اطلاعات درون آن  در دسترس کاربر قرار نداشت چراکه دیتای موجود روی این دیسک‌ها قابل بازخوانی نبودند.

هرچند امروزه فلش مموری‌ها و همچنین هاردهای اکسترنال و... این مشکل را حل کرده‌اند و می‌توان راحت‌تر از اطلاعات نگهداری کرد اما هنوز هم از دی‌وی‌دی و سی‌دی‌ها برای کارهای مختلف ازجمله انتقال داده‌ها، ضبط فیلم، موسیقی و... استفاده می‌شود و مشکل از بین رفتن اطلاعات هم همچنان پابرجاست.

به‌همین دلیل محققان حوزه نرم افزاری به‌دنبال راهکاری برای حل این مشکل بودند و درنهایت هم نرم افزار WinX DVD Copy Pro طراحی شد؛ یک نرم افزار کپی دی‌وی‌دی با قابلیت ایمیج گیری، پخش، کپی دی‌وی‌دی به فایل MPEG2 و همچنین کپی دیسک به دیسک. این نرم افزار بدون نیاز به هیچ بسته نرم افزاری رمزگشای دی وی دی، قادر به فراهم کردن دسترسی به تمام کدها و سیستم‌های حفاظت از کپی است به‌همین دلیل هم کارآیی بالایی دارد و یکی از قابلیت‌های اصلی این نرم افزار بازیابی دی وی دی‌های خش دار و صدمه دیده است.

از قابلیت‌های کلیدی این نرم افزار می‌توان به تهیه نسخه پشتیبان دی‌وی‌دی به پوشه VIDEO_TS و همچنین تهیه نسخه پشتیبان از بخش‌های DVD اشاره کرد. پشتیبانی از آخرین متدهای محافظت از کپی دی‌وی‌دی و همچنین کپی دی‌وی‌دی خش دار و کپی دی‌وی‌دی قفل دار از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار به‌شمار می‌رود.

این نرم افزار همچنین مجهز به موتور پیشرفته بازیابی وسیستم هوشمند خواندن اطلاعات دی‌وی‌دی است. اگر علاقه مندید این نرم افزار را در اختیار داشته باشید می‌توانید آن را از وب سایتP30world.com به‌صورت رایگان بارگذاری کنید.

منبع: روزنامه ایران

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه