فیس‌بوک فیلترینگ محتوایی را آغاز کرد
همراه ما باشید

فیس‌بوک فیلترینگ محتوایی را آغاز کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - فیس بوک به کاربرانش اعلام کرده هرگونه محتوایی که ریسک های قانونی و حقوقی برای این شرکت را در سراسر جهان افزایش دهد، حذف خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، روز گذشته فیس بوک به کاربران خود اعلام کرد هرگونه محتوایی که ریسک های قانونی یا حقوقی را برای این شبکه اجتماعی در سراسر جهان افزایش دهد، را حذف می کند. طبق بیانیه فیس بوک این امر حتی شامل پست هایی می شود که محتوای غیر قانونی ندارند.

این تغییر وسیع جهانی از یکم اکتبر اجرایی می شود و به این پلتفرم اجتماعی فرصت می دهد تا تصمیمات لازم برای حفظ اهداف کسب و کاری خود در بستر قانونی در حال تغییر را اتخاذ کنند.

به گفته فیس بوک چنین تغییری به پلتفرم اجتماعی اجازه می دهد تا افراد و منتشر کنندگان خبر در استرالیا را مسدود کند. این در حالی است که استرالیا قانونی را تصویب کرده که فیس بوک را مجبور می کند برای انتشار اخبار به رسانه ها مبلغی پرداخت کند. البته سخنگوی این شرکت اعلام کرد قانون مذکور به طور جهانی اجرا می شود.

در نوتیفیکیشن ارسالی فیس بوک برای کاربرانش آمده است: همچنین اگر تشخیص دهیم حذف یا محدود کردن دسترسی به محتوا، سرویس یا اطلاعات کاربر برای جلوگیری یا اجتناب از مشکلات حقوقی یا رگولاتوری برای فیس بوک ضروری است، این کار را انجام می دهیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه