هشدار روسیه به دنبال اتهامات سایبری آمریکا
همراه ما باشید

هشدار روسیه به دنبال اتهامات سایبری آمریکا

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزارت خارجه روسیه به شهروندان این کشور هشدار داد در صورت خروج از کشور مراقب پیگردها و اتهامات واهی از سوی مقامات آمریکایی باشند. 

مقامات وزارت خارجه روسیه به دنبال بازداشت شهروند فدراسیون روسیه یِ.ای.کروچکوف 27 ساله مورخ 22 آگوست 2020 به اتهام دست داشتن در حملات سایبری در ایالات‌متحده آمریکا هشدار دادند شهروندانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند همواره در معرض تهدیدات، تعقیب و پیگردهای بی‌اساس سازمان‌های انتظامی و سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا قرار دارند. این خطر هم در خود ایالات‌متحده آمریکا و هم در کشورهای ثالث بنا به درخواست آمریکایی‌ها همچنان وجود دارد. 

مقامات روسیه تأکید کردند علیرغم تلاش‌های فراوان این کشور مبنی بر عادی‌سازی تعامل‌ها طبق قرارداد کمک‌های حقوقی متقابل آمریکا و روسیه در امور کیفری مورخ 1999، سازمان‌های انتظامی این کشور همچنان اقدام به بازداشت شهروندان روس در سراسر جهان می‌کنند. از سال  2008 حدود 56 مورد از این بازداشت‌ها در کشورهای ثالث ثبت‌شده است که 6 مورد آن‌ها در سال 2019 صورت گرفته است. 

در گزارش سرویس مطبوعاتی وزارت خارجه روسیه آمده است: شهروندانی روسی که به دست دادگستری آمریکا افتاده‌اند، اغلب با برخوردهای مغرضانه و خودسری‌های حقوقی تمام‌عیار مواجه می‌شوند. برای دستیابی به اعترافات در امور ساختگی، آن‌ها را در معرض فشار روانی شدید قرار داده و شرایط طاقت‌فرسایی در نگهداری آن‌ها اعمال می‌کنند، همچون اِم.وِ.بوتینا که در ایالات‌متحده آمریکا فقط به خاطر پاسپورت روسی‌اش متهم شناخته شد. در صورت امتناع از پذیرش یک اتهام، هم‌وطنان ما را به حبس‌های بزرگی محکوم می‌کنند، چیزی که برای کا.وِ.ییروشنکا و وِ.آ.بوتا اتفاق افتاده است. 

پیشتر وزارت دادگستری آمریکا گزارش داده بود یک شهروند روس به نام یِگور کروچکوف به اتهام توطئه برای یک حمله سایبری در کالیفرنیا دستگیرشده است.

طبق ادعای آمریکایی‌ها این شهروند روس از 15 ژوئیه تا 22 اوت با فریب یکی از کارمندان بی‌نام‌ونشان یک شرکت آمریکایی در نِوادا سعی داشته بدافزاری را وارد سیستم‌های این شرکت کند تا از این طریق خود و هم‌دستانش دسترسی نامحدودی به سیستم‌ها داشته باشند.

مقامات آمریکایی همچنین مدعی شده بودند کروچکوف قصد داشته اطلاعات و پایگاه داده‌های شرکت را رمزگذاری کرده و باج‌ طلب کند. 

ایلان ماسک نیز اخیراً مدعی شده شرکت بی‌نام‌ونشانی که در گزارش مقامات آمریکایی ذکرشده همان تسلا بوده است. 

منبع:سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه