سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها مجازی است
همراه ما باشید

سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها مجازی است

آی‌سی‌تی‌نیوز -  وزیر علوم گفت: با توجه به شرایطی که در کشور از نظر شیوع کرونا وجود دارد، مبنای شروع کلاس ها در ترم مهرماه، مجازی است.

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگوی تلویزیونی اظهار کرد: سال تحصیلی جدید در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از شنبه، 15 شهریور شروع می شود. با توجه به شرایطی که در کشور از نظر شیوع کرونا وجود دارد، مبنای شروع کلاس ها در ترم مهرماه، مجازی است.
او ادامه داد: حتی امور مربوط به ثبت نام و انتخاب واحد ترم پیش رو هم مجازی خواهد بود البته سال های قبل نیز شرایط تقریبا به همین صورت بوده ولی با این وجود شروع کلاس ها مجازی خواهد بود.
وزیر علوم افزود: براساس گزارش ها در نیمسال قبل در برخی مناطق به صورت محدود کمبود هایی وجود داشت که امیدواریم با رفع این کمبودها ترم خوبی را پیش رو داشته باشیم.
غلامی درباره نحوه آموزش حضوری در ترم بعد گفت: برنامه های دانشگاه ها برای زمانی که شرایط اجازه دهد برای حضور دانشجو تنظیم شده است. اگر بیماری کرونا کنترل شود و دولت، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت اجازه برگزاری کلاس های حضوری را بدهند، دانشگاه ها می توانند آموزش را به صورت حضوری آغاز کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه