دانش‌آموزان در "آموزش مجازی" مطالب ۳۰ دقیقه‌ای را نمی‌پذیرند!
همراه ما باشید

دانش‌آموزان در "آموزش مجازی" مطالب ۳۰ دقیقه‌ای را نمی‌پذیرند!

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان در آموزش مجازی، مطالب ۳۰ دقیقه‌ای را نمی‌پذیرند و باید آموزش کپسولی مدنظر باشد.

به گزارش تسنیم؛ محمود حبیبی اظهار کرد: تکنولوژی در طول تاریخ تغییراتی داشته است اگر بتوانیم با تغییرات کنار بیاییم حتما موفق خواهیم بود اما اگر مقاومت کنیم تکنولوژی بی‌رحم است و از ما عبور خواهد کرد.

وی افزود: یادگیری معکوس‌ به‌عنوان یک روش یادگیری مطرح است که کیفیت آن به مراتب بیشتر از یادگیری سنتی است و در ادامه باید به یادگیری خودراهبر برسیم که فرد مسیر یادگیری خود را هدایت می‌کند، این فرایند در دنیا آغاز شده است و پرچمدار این حرکت معلمان و مدیران مدارس هستند.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش بیان  کرد: بزرگترین مجموعه فناورانه کشور را در آموزش و پرورش داریم و 900 نفر پرسنل زبده در این حوزه و 13500 نفر دانش آموخته آی تی در مدارس داریم بنابراین ارتش بزرگی از نیروهای فناورانه داریم.

حبیبی مطرح کرد: در این مسیر باید شناخت خاص از مخاطبان داشته باشیم, تغییر نسل در دانش‌آموزان اتفاق افتاده است، کودکان نسل شبکه ویژگی‌های متفاوتی با ما دارند و با ابزار فناوری رشد کرده‌اند بنابراین باید برای آموزش آنها این ویژگی‌ها را شناخت و بدانیم که باهوش و کم حوصله بوده آموزش طولانی مدت را نمی‌پذیرند و به دنبال آموزش کوتاه و کپسولی هستند.

وی متذکر شد: در فنلاند بیشتر مطالب آموزشی که برای آموزش مجازی تهیه می‌‌شود کمتر از سه دقیقه است، در فضای مجازی نمی‌توانیم مخاطب 30 دقیقه‌ای داشته باشیم.

حبیبی گفت: اینکه انتظار داشته باشیم در 6‌ ماه سامانه آموزشی کامل و بی نقص داشته باشیم امکان پذیر نیست نه در کشور ما و نه در دنیا. شاد جزو افتخارات ما است و نقایص آن به لحاظ زیرساختی، پهنای باند و کمبود امکانات باید حل شود البته باید به سمت خلاقیت هم پیش برویم و مدرسه محوری خلاقیت ایجاد می‌کند ما نمی‌توانیم برای کل کشور نسخه واحد آموزش بپیچیم.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: هوشمندسازی مدارس 5 سال است که آغاز شده و در گذشته سعی می‌شد ابزارهای فناوری آرام آرام به مدرسه وارد شود اما الان مجبور شدیم مدرسه را وارد ابزارهای هوشمند کنیم و درباره فرهنگ سازی و آموزش اقدامات خوبی در حال انجام است و با نسخه جدید شاد, دوره‌های تخصصی آموزشی را طراحی خواهیم کرد و از طریق افرادی که راهبری شاد را بر عهده دارند در کل کشور عرضه می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه