فیس‌بوک استرالیا را تهدید کرد
همراه ما باشید

فیس‌بوک استرالیا را تهدید کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - به دنبال درخواست مقامات استرالیایی از فیس بوک برای پرداخت پول به سایت‌های ناشر خبر در این کشور، فیس بوک هشدار داد تمامی سایت‌های خبری استرالیایی را بلوکه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، فیس‌بوک که از فشار و اصرار طرف استرالیایی به منظور پرداخت هزینه بابت نمایش خبرهای سایت‌ها و خبرگزاری‌های این کشور خشمگین شده قصد دارد به جای صرف هزینه، تمامی این سایت‌ها و خبرگزاری‌ها را بلوکه کند و از بازنشر مطالب آنها در این شبکه اجتماعی دست بردارد.

فیس‌بوک درخواست طرف استرالیایی را غیرمنطقی می‌داند و در صورت به توافق نرسیدن دو طرف کاربران فیس‌بوک در استرالیا قابلیت به اشتراک گذاری اخبار را در این شبکه اجتماعی از دست می‌دهند.

در عین حال کمیسیون مصرف کنندگان و رقابت استرالیا اصرار دارد که فیس‌بوک و سایر شرکت‌های فناوری باید برای بازنشر مطالب کاربران در این شبکه اجتماعی پول پرداخت کنند. فیس‌بوک در مقابل معتقد است بازنشر مطالب سایت‌های استرالیایی در این شبکه اجتماعی برای خود آنها ارزشمند بوده و موجب افزایش کاربران و بازدیدکنندگان آنها می‌شود.

فیس‌بوک نگران است که تبعیت از درخواست مقامات استرالیایی در این زمینه و پرداخت پول به سایت‌های ناشر خبر منجر به درخواست‌های مشابه در دیگر کشورها شود و این امر هم هزینه‌های زیادی را به این شبکه اجتماعی تحمیل می‌کند و هم موجب طرح درخواست‌های مشابه در مورد اینستاگرام، پیام رسان فیس‌بوک و غیره می‌شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه