آغاز توزیع ۵۰هزار تبلت بین دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند
همراه ما باشید

آغاز توزیع ۵۰هزار تبلت بین دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس قرارگاه اطعام و اکرام حسینی ضمن تشریح اقدامات کمیته امداد در پویش ایران همدل، از تهیه ۵۰ هزار تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد در گام دوم این پویش خبر داد.

مجید باجلان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در نیمه شعبان سال جاری، دو رزمایش به موازات همدلی و کمک‌های مومنانه شکل گرفت اظهار کرد: در این راستا پویشی ملی تحت عنوان «پویش ایران همدل» راه‌اندازی شد که کمیته امداد به عنوان یکی از ارکان اصلی این پویش فعالیت می‌کند. 

وی ادامه داد: در این پویش نهادهایی همچون بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام، بسیج مستضعفان، سازمان بهزیستی و وزارت ارتباطات مشارکت دارند.

باجلان با اشاره به پویش اول ایران همدل تحت عنوان «اطعام مهدوی» که در نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان برگزار شد، افزود: در پویش اطعام مهدوی بیش از ۱۱ میلیون غذای گرم در مناطق شهری و مراکز استانها و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته غذایی به ارزش ۵۴۰ میلیارد تومان در مناطق روستایی و مرزی و مناطق صعب العبور توزیع شد.

وی در ادامه با اشاره به کمک‌های کمیته امداد در عید غدیر توضیح داد: در عید غدیر مقام معظم رهبری مجددا در راستای پویش ایران همدل به شاد کردن کودکان و خانواده‌های آسیب‌پذیر تاکید کردند که کمیته امداد در گام دوم این پویش موضوع تهیه لوازم آموزشی برای کودکان نیازمند و تحت پوشش کمیته امداد را در دستور کار خود قرار داد.

رئیس قرارگاه اطعام و اکرام حسینی با بیان اینکه هم اکنون ۷۵۰ هزار تا ۸۰۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: در مرحله اول ۲۵۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو شناسایی شدند و ۵۰ هزار تبلت تهیه شد که در این خصوص بنیاد مستضعفان ۲۴ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کرد و همچنین ستاد اجرایی فرمان امام نیز برای تهیه حدود ۱۰ هزار تبلت تعهد داد.

به گفته باجلان، تا پایان مهرماه این تبلت‌ها تهیه و میان دانش‌آموزان و دانشجویان شناسایی شده توزیع می‌شود. همچنین قرار بر این است که روی این تبلت‌ها، بسته‌های فرهنگی خانواده‌ها، نرم افزارهای داخلی و شبکه شاد نصب شود.

وی این را هم گفت که برای این تبلت‌ها سیمکارت رایگان در نظر گرفته شده است و امید می رود براساس قول وزیر ارتباطات بسته‌های اینترنتی رایگان را نیز در این تبلت‌ها راه‌اندازی شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه