نواقص "شاد" با محوریت مناطق محروم برطرف شود
همراه ما باشید

نواقص "شاد" با محوریت مناطق محروم برطرف شود

نواقص "شاد" با محوریت مناطق محروم برطرف شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید نواقص سامانه "شاد" با محوریت مناطق محروم برطرف شود.

سید محمد مولوی؛ نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی شبکه "شاد" توسط وزارت آموزش‌و‌پرورش اظهار کرد: این سامانه دارای اشکالات و ایرادات متعددی است که باید رفع شود.

وی یکی از ایرادات شبکه شاد را، نبود زیرساخت‌های اینترنتی و شبکه‌های فضای مجازی در بخش‌‌ها و مناطق دورافتاده و محروم کشور دانست و متذکر شد: به تازگی در تذکری به همراه جمعی از نمایندگان مجلس به وزرای ارتباطات و آموزش و پرورش و همین‌طور سرپرست وزارت صمت، خواستار رفع اشکالات و ایرادات سامانه شاد، پیش از آغاز سال جدید تحصیلی شده‌ایم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین یکی از  آسیب‌‌های جدی "شاد" را عدم دسترسی دانش‌آموزان مناطق محروم به این سامانه دانست و گفت: همه باید نسبت به این آسیب حساس باشند و در تذکری که به وزرای ارتباطات و آموزش و پرورش داده‌‌‌ایم، به این نکته اشاره شده است؛ باید نواقص "شاد" با محوریت مناطق محروم برطرف شود.

مولوی ادامه داد: باید شرایطی فراهم شود تا از استرس و نگرانی دانش‌آموزان و معلمان در بهره‌گیری از فضای مجازی همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی کاسته شود و راه‌حل آن نیز توجه به زیرساخت‌های اینترنت در نقاط مختلف کشور و استفاده عادلانه همه دانش‌آموزان از سامانه شاد است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: ایراداتی به لحاظ فنی در حوزه ارتباط و تعامل بین دانش‌آموز و معلم نسبت به سامانه شاد وارد است که تیم فناوری این سامانه باید این ایرادات را تا پیش از آغاز سال جدید تحصیلی برطرف کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه