گرانی و سرعت اینترنت محور دیدار قالیباف با وزیر ارتباطات
همراه ما باشید

گرانی و سرعت اینترنت محور دیدار قالیباف با وزیر ارتباطات

آی‌سی‌تی‌نیوز - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی تلاش می کنند ورود مجلس یازدهم به مقوله فضای مجازی را مسئله ای انحرافی در بین افکار عمومی نمایش دهند در حالی که این طرح ابتدا در مجلس دهم تهیه شد و در این مجلس با اندکی تغییر در حال پیگیری است.

«علیرضا سلیمی»، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با راه دانا ؛ درباره دیدار رئیس مجلس با وزیر ارتباطات در هفته ای که گذشت گفت: مجلس در بحث فضای مجازی دغدغه هایی دارد که بدون شک آن را پیگیری خواهد کرد و در دیدار آقایان قالیباف و آذری جهرمی نیز این دغدغه ها مطرح شده است.
وی با اشاره به نگرانی های مجلس در حوزه فضای مجازی عنوان کرد: اصلی ترین دغدغه مجلس گرانی و سرعت اینترنت است؛ با توجه به اینکه از 15 شهریور مدارس بازگشایی خواهد شد و به دلیل شیوع کرونا آموزش به طور مجازی صورت خواهد گرفت درحالی که حدود 4 میلیون دانش آموز از امکان آموزش مجازی بی بهره هستند.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه عدم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات یکی دیگر از دغدغه های نمایندگان است گفت: مقام معظم رهبری سال هاست که بر مقوله راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تاکید کرده و در این خصوص به وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات ماموریت دادند در حالی که راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور کماکان در آغاز راه است.
سلیمی با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر هیچ گونه نظارت و امنیتی برای کاربران در فضای مجازی وجود ندارد تصریح کرد: نبود نظارت و کنترل در فضای مجازی باعث شده که اطلاعات کاربران به راحتی مورد سرقت و سواستفاده قرار گیرد و هیچ حفاظتی ار کاربران فضای مجازی صورت نگیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه شاکله این طرح در مجلس دهم طراحی شد عنوان کرد: برخی تلاش می کنند ورود مجلس یازدهم به مقوله فضای مجازی را مسئله ای انحرافی در بین افکار عمومی نمایش دهند در حالی که این طرح ابتدا در مجلس دهم تهیه شد و در این مجلس با اندکی تغییر در حال پیگیری است.
سلیمی تصریح کرد: به نظر می رسد برخی آنقدر دست شان از تخریب مجلس یازدهم تهی است که جهت حاشیه سازی برای این مجلس به هر شیوه ای متوسل می شوند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه