مردم استعلام‌ مربوط به خرید موبایل را کنترل کنند
همراه ما باشید

مردم استعلام‌ مربوط به خرید موبایل را کنترل کنند

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس اتحادیه بازار موبایل شهرستان شهرکرد با بیان اینکه قیمت‌ تلفن همراه به ثباتی رسیده است، گفت: مردم استعلام‌های مربوطه را کنترل کرده آن‌گاه نسبت به خرید اقدام کنند.

فرشاد مرتاضی تغییر قیمت موبایل را بین ۲۰ تا ۵۰ درصد عنوان و اظهار کرد: مدل‌های پایین افزایش قیمت بیشتر و مدل‌های بالاتر برخی مارک‌ها نظیر سامسونگ و آیفون تغییر قیمتی کمتر داشته است، بالاترین نرخ موبایل در بازار شهرکرد حدود ۴۳ میلیون تومان است، از طرفی نرخ مصوب سود فروش تلفن همراه ۷ درصد بوده که مورد گران‌فروشی در استان گزارش نشده و به نسبت شرایط بازار استان مناسب است.

وی با اشاره به اینکه تنها یک شرکت در استان به واردات گوشی همراه اقدام می‌کند، گفت: کاهش واردات در ۳ ماهه نخست سال نزدیک به ۵۰ درصد بوده که خوشبختانه مشکل کمبود کالا از تیرماه مرتفع شده و واردات به سهولت صورت می‌گیرد، در حال حاضر مسئله واردات با ارز آزاد حاصل از صادرات انجام می‌شود و بانک مرکزی برنامه‌هایی برای بازگشت ارز نیمایی دارد.

مرتاضی بیشترین فروش تلفن همراه را در شرایط حاضر کشور قیمتی مابین ۳ تا ۵ میلیون مطرح و تصریح کرد: با توجه به مجازی شدن مدارس و دانشگاه‌ها موبایلی باید خریداری شود که از برنامه‌های اندروید ۱۰ پشتیبانی کرده، ال سی دی مناسب و دوربین با کیفیت داشته باشد.

وی به افزایش ۳۰ درصدی تقاضا از سوی مردم در ۳ ماهه ابتدای سال اشاره و بیان کرد: در شرایط حاضر و با توجه به نوسانات ارزی میزان خرید و فروش کم شده و بیشترین فروش مربوط به ایام ابتدایی سال جاری بوده است.

رئیس اتحادیه بازار موبایل شهرستان شهرکرد به افرادی که قصد خرید تلفن همراه داشته توصیه کرد که نسبت به طرح رجیستری توجه داشته، استعلام همتا و فعالسازی موبایل در این سامانه را موقع خرید چک کنند.

ایسنا

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه