اینترنت دانش آموزان باید رایگان شود
همراه ما باشید

اینترنت دانش آموزان باید رایگان شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس کمیسیون آموزش گفت: مقرر شده است دولت از محل بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی که رییس جمهور در زمان آغازین کرونا در نظر گرفته بود امکانات لازم را تهیه کند.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دانشجو درباره بازگشایی مدارس اظهار داشت: در دعوتی که از وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش داشتیم، در مورد بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی بحث شد.

وی ادامه داد: وزیر اعلام کرد در این رابطه بخشی از اختیارات را به شورای مدارس داده شده که متشکل از مدیر مدرسه، نماینده اولیاء و نماینده معلمان هستند و فضا را باید به گونه‌ای تشکیل دهند که بتوان کلاس‌های ۱۰ نفری برگزار کرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: همچنین بحث اینترنت را مطرح کردیم که به شدت پیگیر هستیم تا اینترنت در کشور و در ایام آموزش مجازی برای معلمان و دانش آموزان و همچنین اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان رایگان باشد.

منادی با اشاره به عدم دسترسی دانش آموزان محروم به موبایل و تبلت، بیان داشت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم مشخص شد ۳ و نیم میلیون نفر از دانش آموزان ابزار‌های آموزشی مثل موبایل و تبلت ندارند که مقرر شد از محل بودجه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی که رییس جمهور در زمان آغازین کرونا در نظر گرفتند، این امکانات تهیه شود.

وی افزود: همچنین وزارت ارتباطات باید سیمکارت‌هایی را برای دانش آموزان تهیه کند که مدیریت شده باشد یعنی هر درگاهی به روی دانش آموزان باز نشود تا تمرکز افکارشان بهم نریزد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بنابراین قرار شد ۳ نامه به رییس جمهور بنویسیم و در آن بودجه تهیه موبایل و تبلت برای ۳ و نیم میلیون نفر که امکانات ندارند، اینترنت رایگان و امنیت سیم کارت‌ها را بخواهیم.

منادی در پایان بیان داشت: ما انتظار داریم که همه به امکانات لازم دسترسی داشته باشند درحالی که بعضی از مناطق حتی تلفن ثابت هم ندارند که در این باره هم بحث شد و پیش‌بینی کردیم در این مناطق، افرادی را معین کنند که در روز‌های خاص به این مناطق مراجعه کرده و به رفع اشکال دانش آموزان بپردازند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه