جرایم سنگین دانشگاه امیرکبیر برای تقلب در امتحانات مجازی
همراه ما باشید

جرایم سنگین دانشگاه امیرکبیر برای تقلب در امتحانات مجازی

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از درنظرگرفتن جرایم سنگین برای تخلف امتحانی در ترم‌های مجازی این دانشگاه خبر داد و گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی تخلفات امتحانی در ترم گذشته که به صورت مجازی برگزار شد، از ترم‌های عادی کمتر بوده است.

به گزارش دانشگاه امیر کبیر، سیاوش خرسندی گفت: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی و بر اساس گزارش های رسیده با دقت و صحت مناسب برگزار شد و تنها گزارش های محدودی درخصوص تخلفات امتحانی به دانشگاه ارایه شده است.

وی افزود: سیاست این دانشگاه و شورای انضباطی در رابطه با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه درخصوص این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.

خرسندی خاطرنشان کرد: شورای انضباطی دانشگاه در کمترین زمان به گزارش های ارایه شده، رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد.

وی با بیان این که فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است، افزود: تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: شورای انضباطی دانشگاه درخصوص تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم نیز صادر می شود که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.

خرسندی تصریح کرد: ترجیح دانشگاه امیرکبیر بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی از جمله انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی نیز استفاده می کنند.
وی ادامه داد: همچنین برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید استفاده می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه