فیس‌بوک ۱۱۸ میلیون دلار مالیات به فرانسه می‌پردازد
همراه ما باشید

فیس‌بوک ۱۱۸ میلیون دلار مالیات به فرانسه می‌پردازد

آی‌سی‌تی‌نیوز - فیس بوک توافق کرده مبلغ ۱۱۸ میلیون دلار مالیات های عقب افتاده همراه با جریمه به دولت فرانسه پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، فیس بوک پس از حسابرسی ۱۰ساله حساب هایش توسط مقامات مالیاتی فرانسه، توافق کرده ۱۱۸ میلیون دلار مالیات های عقب افتاده را همراه جریمه پرداخت کند.

فرانسه در حال حاضر به شدت تلاش دارد قوانین مالیات های بین المللی برای شرکت های دیجیتال مانند فیس بوک، گوگل، اپل و آمازون را تغییر دهد و در همین راستا اعلام کرده این شرکت ها با وجود فروش انبوه سرویس و محصول، مالیات اندکی داخل کشور می پردازند.

قانون بین المللی فعلی در خصوص مالیات به شرکت ها اجازه می دهد درآمد فروش محصولات و سرویس های خود در بازارهای محلی اروپا را به شیوه ای غیر مستقیم جابه جا کنند و مالیاتی برای آن نپردازند. درهمین راستا برخی از شرکت های فناوری از جمله فیس بوک دفاتر بین المللی در کشورهایی مانند ایرلند تاسیس کرده اند که مالیات شرکتی در آنجا اندک است.

به گفته سخنگوی فیس بوک مقامات مالیاتی در فرانسه حساب های این شرکت بین بازه ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی را بررسی کردند  که در نتیجه آن توافق شد شاخه سرویس های شرکت در فرانسه مبلغ ۱۰۶ میلیون یورو پرداخت کند. علاوه برآن این شرکت جریمه ای نیز برای مالیات های پرداخت نشده به دولت فرانسه می پردازد.

 این شرکت تصمیم گرفته از ۲۰۱۸ میلادی درآمد تبلیغاتی خود در فرانسه را  در حساب های سالانه خود ضمیمه کند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه