رایزنی برای رایگان شدن اینترنت "شاد" ادامه دارد
همراه ما باشید

رایزنی برای رایگان شدن اینترنت "شاد" ادامه دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه ۷۵ درصد دبیرستانی‌ها در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: رایزنی برای رایگان شدن اینترنت "شاد" همچنان ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، قاسم احمدی لاشکی در نشست خبری با رسانه‌ها که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: ‌اجلاس امسال تفاوتی با تمام اجلاس‌های قبل دارد، در گذشته همه اجلاس‌ها به صورت حضوری بود و مسئولان به صورت مستقیم در تهران حضور پیدا می‌کردند معتقدم کرونا شرایط را برای جهان و عرصه تعلیم و تربیت تغییر داد و همه به دنبال روش‌هایی برای آموزش به شیوه جدید هستند و ما نیز آموزش مجازی را در پیش رو خواهیم داشت.

وی افزود: در اجلاس دو روزه روسای آموزش و پرورش از مسئولان کشور همچون وزیر نیرو، وزیر کشور و رئیس سازمان اداری و استخدامی خواستیم تا از طریق بستر مجازی در جمع مسئولان آموزش و پرورش استان‌ها صحبت کنند.

احمدی لاشکی ادامه داد: این آخرین اجلاس دولت دوازدهم است و می‌توان گزارش عملکرد دوره چهارساله و هشت ساله را در حوزه تعلیم و تربیت به اطلاع همه رساند همچنین برای اولین بار چالش‌های موجود در حوزه‌های تخصصی در 12 محور احصاء شده است. از زمان حضور وزیر آموزش و پرورش، اجلاس‌ها را به صورت مجازی آغاز کردیم و اینکه می‌گوییم همه دستگاه‌ها باید در کنار آموزش و پرورش باشند عملیاتی شده است به عنوان مثال در ابتدا رئیس جمهور در تاریخ 16 اردیبهشت 99 به شیوه مجازی شبکه شاد را رسماً افتتاح کرد که یک میلیون و 140 هزار مخاطب داشت و در تاریخ 31 اردیبهشت آقای جهانگیری در این بستر ارتباط زنده داشتند که 523 هزار نفر مخاطب داشت.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در بحث اینترنت رایگان شاد بیان کرد: به دنبال کمک هستیم و مجلس هم تمایل دارد در این باره کمک کند و این اتفاق را پیگیری می‌کنیم.

وی درباره مشکل دانش‌آموزان حاشیه شهرها برای دسترسی به آموزش مجازی افزود: به دنبال اعتماد سازی و ایجاد انگیزه هستیم آخرین خبر این است که 99 درصد دانش‌آموزان دبستانی به تعداد 8 میلیون و و 221 هزار نفر در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند در دوره متوسطه اول 100 درصد ثبت‌نام انجام شده است و این نشان می‌دهد خانواده‌ها پای کار هستند، امیدواریم برای شروع سال تحصیلی جدید خانواه‌ها بیشتر ما را برای حضور دانش‌آموزان در مدارس همراهی کنند.

احمدی لاشکی با اشاره به اینکه بیشترین دغدغه برای دوره متوسطه دوم است و 75 درصد ثبت‌نام‌ها انجام شده است، بیان کرد: برای آموزش دانش‌آموزان حاشیه شهرها از مدیران کل استان‌ها خواسته‌ایم برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند تا فردی جا نماند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه