تعرفه برق صنعتی برای دیتاسنترها در دست بررسی است
همراه ما باشید

تعرفه برق صنعتی برای دیتاسنترها در دست بررسی است

تعرفه برق صنعتی برای دیتاسنترها در دست بررسی است

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران(توانیر) گفت: در خواست وزارت ارتباطات درباره تعیین تعرفه صنعتی برای دیتا سنترها در حال بررسی است تا راهکار مناسب آن تدوین شود.

«محمد حسن متولی زاده» افزود: تاکنون عنوان صنعت به بخشی تعلق می گرفته که کالایی را تولید می کند و بر این اساس تعرفه برق تعیین می شد.
وی ادامه داد: اکنون که بحث دیتا سنترها مطرح شده لازم است بررسی های کارشناسانه انجام شده و بعد تعرفه تعیین شود.

متولی زاده گفت: بررسی‌ها در این زمینه آغاز شده و پس از بدست آمدن نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایرنا وزیر ارتباطات با ارسال نامه‌ای از وزیر نیرو درخواست کرد که محاسبه تعرفه برق مراکز داده (دیتا سنتر) همانند تعرفه برق صنعتی انجام شود.

احداث دیتاسنترها برای توسعه زیرساخت‌های کشور در دولت دوازدهم و بیش از همه در یک سال اخیر در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته است.  توسعه زیرساخت‌های کشور که رئیس جمهوری نیز به آن تاکید کرده است، با استفاده از بستر مراکز داده قابل انجام است.  

 بالا بودن هزینه برق مصرفی برای شرکت‌های فعال در حوزه دیتاسنتر از آن دست مسائلی است که مدت‌هاست مطرح می‌شود و چاره‌ای برای آن اندیشیده نشده است.

مدیر عامل توانیر در باره امکان استفاده از ذخیره سازهای انرژی هم گفت: قیمت های خرید و فروش برق تعیین شده است و بر این اساس از سرمایه گذارانی که تمایل به ایجاد ذخیره سازهای برق دارند استقبال می شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه