راه‌اندازی سامانه "مکان‌محور فرصت‌های سرمایه‌گذاری" استان تهران
همراه ما باشید

راه‌اندازی سامانه "مکان‌محور فرصت‌های سرمایه‌گذاری" استان تهران

آی‌سی‌تی‌نیوز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از راه اندازی سامانه مکان محور فرصت های سرمایه گذاری استان تهران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری، در تشریح هدف راه اندازی این سامانه گفت: با هدف تسریع در توسعه فعالیت های سرمایه گذاری در استان تهران، سامانه پشتیبان تعمیم مکانی طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری، تهیه می شود. در این سامانه قابلیت های سرمایه گذاری در کنار محدودیت های سرمایه گذاری لحاظ شده و بر مبنای لایه های GIS زمینه های ممکن برای سرمایه گذاری آتی مشخص خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام ضمن جلوگیری از سردرگمی سرمایه گذاران، زمینه تسریع در فرآیند صدور مجوز فراهم می شود، ضمن اینکه پهنه بندی سرمایه گذاری های آتی در بخش های کشاورزی، صنعتی و گردشگری مشخص می شود. با توجه به اینکه این سامانه مبنای تصمیم گیری قرار می گیرد، همکاری و تعامل دستگاه های مرتبط جهت ارتقاء عملکرد سامانه ضروری است که به سبب اهمیت سامانه این موضوع در جلسه شورای برنامه ریزی نیز مطرح خواهد شد.

وی تاکید کرد: با سنجش و پایش این طرح و با حمایت از پیشبرد این روند، زمینه راه اندازی این سامانه تا پایان سال جاری فراهم خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه