مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال ایجاد می‌شود
همراه ما باشید

مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال ایجاد می‌شود

آی‌سی‌تی‌نیوز - ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایجاد مرکز توسعه فناوری های نوظهور دیجیتال با هدف توسعه این فناوری ها در کشور خبر داد.

به گزارش معاونت علمی، با استفاده درست از ظرفیت‌های موجود در کشور قرار است فناوری‌های نوین دیجیتال توسعه یابد. این کار با کمک ایجاد «مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال» در ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سرعت می‌گیرد.

فناوری‌های نوظهور پیش‌زمینه بروز انقلاب‌های بزرگی در دنیا شده‌اند. با توجه به اهمیت این فناوری‌های نو، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به ایجاد مرکز توسعه فناوری‌های نوظهور دیجیتال کرده است تا با این کار مسیر توسعه آنها را با کمک بازیگران این عرصه در کشور تسهیل کند.

فناوری‌هایی که به توسعه بنیادین فناوری‌های راهبردی هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و زنجیره‌های بلوکی و ارتقای شاخص‌های مربوط به نسل چهارم صنعت می‌انجامد. این کار به بهره‌مند شدن صنایع گوناگون کشور از این فناوری‌ها کمک می‌کند.

این مرکز با هدف «توسعه زیرساخت‌های لازم برای گسترش فناوری‌های نوظهور دیجیتال»، «حرکت در مرزهای دانش و فناوری جهانی در حوزه‌های فناوری‌های بالا با کمک بخش دانشگاهی»، «توسعه قابلیت‌های بخش خصوصی برای کاربردی کردن این فناوری‌ها در عرصه های دولتی و عمومی»، «توسعه ظرفیت‌های انسانی»، «ایجاد شبکه موثر بین‌المللی این فناوری‌ها در تعاملات بین‌المللی برای جذب و داخلی‌سازی فناوری‌ها» و «کمک به صادرات محصولات و خدمات مرتبط» ایجاد شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه