پیش‌بینی رشد هوش مصنوعی در خاورمیانه توسط غربی‌ها
همراه ما باشید

پیش‌بینی رشد هوش مصنوعی در خاورمیانه توسط غربی‌ها

آی‌سی‌تی‌نیوز - رسانه‌های غربی با استناد به تحقیقات مؤسسه "آی‌دی‌سی" از رشد و توسعه هوش مصنوعی در خاورمیانه خبر داده‌اند.

به گزارش تسنیم؛ تحقیقات صورت‌گرفته در مؤسسه "آی‌دی‌سی" خبر از رشد و توسعه هوش مصنوعی در خاورمیانه خبر داده است و این موضوع در رسانه‌های خبری بازتاب داشته است.

بنابر پیش‌بینی‌های این مؤسسه سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی در خاورمیانه و آفریقا نسبت به سال گذشته 2.8 درصد رشد خواهد کرد که بنابراین به رقمی بیش از 83 میلیارد دلار می‌رسد.

بخشی از این بودجه صرف تولید سیستم‌های هوش مصنوعی می‌شود که این رقم در سال 2020 حدود 375 میلیون دلار می‌شود، این هزینه در سال 2019 حدود 310 میلیون دلار و در سال 2018 چیزی بالغ بر 262 میلیون دلار بوده ‌است.

بخش دیگری از این هزینه‌ها که 33 درصد آن را شامل می‌شود در حوزه بانکداری و خرده‌فروشی هوش مصنوعی صرف شده و مابقی هزینه‌ها مربوط به سرویس‌های هوش مصنوعی دولتی و صنعت ارتباطات بوده است.

طبق بررسی مؤسسه تحقیقاتی "آی‌دی‌سی" برای سال 2030 هزینه‌های قابل پیش‌بینی در حوزه هوش مصنوعی در برخی کشورهای خاورمیانه به این شرح خواهد بود: امارات متحده عربی 96 میلیارد دلار، عربستان 135 میلیارد دلار و مصر 43 میلیارد دلار که این روند افزایش سرمایه‌گذاری برای سایر کشورهای خاورمیانه هم قابل تصور است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه