«لهجه» در ماهنامه مدیریت ارتباطات
همراه ما باشید

«لهجه» در ماهنامه مدیریت ارتباطات

آی‌سی‌تی‌نیوز - ماهنامه مدیریت ارتباطات در شماره 123 خود به سراغ مسئله لهجه رفته است. در جامعۀ ما ارزش‌گذاری دربارۀ لهجه با نیروی زیادی در اجتماع در حال رخ دادن است.

نیرویی که آنقدر قوی است که می‌رود تا منجر به از بین بردن تنوع لهجه شود. اولین پیامد این پدیده آسیب‌هایی است که به ارتباطات فردی می‌زند. فرد برای اینکه بتواند با جامعۀ بزرگتر ارتباط برقرار کند و جدی گرفته شود ناچار می‌شود لهجۀ خود را به تمامی انکار کند و همین انکار به‌صورتی ناخوشی از جاهای دیگر بیرون می‌زند.

این شماره ماهنامه مدیریت ارتباطات تلاش کرده‌ باب بحثی را بگشاید که کمتر به آن پرداخته می‌شود؛ بحثی که با زیست هر روزۀه ما در ارتباط است اما گویی وجود ندارد. هم‌چنین مدیریت ارتباطات در پرونده دیگری سراغ مبحث ارتباطات سیاسی رفته است که از جمله مباحث مهجور هم میان آکادمسین‌ها و هم روزنامه‌نگاران سیاسی است.  

در این شماره آثاری از:  تقی آزاد ارمکی،  علی‌اصغر دشتی، حسینعلی افخمی، بابک زمانی، علیرضا عبداللهی‌نژاد، فریدون مجلسی، مسعود سپهر، احسان حمیدی‌زاده، اسماعیل امینی، تورج صابری‌وند، شروین وکیلی، مهدی سمائی، دیانا لوون و ...  را می‌خوانیم. این ماهنامه به مدیر مسئولی امیرعباس تقی‌پور و سردبیری علی ورامینی منتشر می‌شود و علاقه‌مندان جهت خرید یا دریافت اشتراک سالیانه می‌توانند با شمارۀ 88356436 -021 تماس بگیرند و یا در مگیران نسخه الکترونیکی آن را مشاهده کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه