فیس‌بوک: پست‌های متخلفانه ترامپ را حذف می‌کنیم
همراه ما باشید

فیس‌بوک: پست‌های متخلفانه ترامپ را حذف می‌کنیم

آی‌سی‌تی‌نیوز - شریل سندبرگ مدیر ارشد عملیاتی فیس‌بوک دیروز تصریح کرد این شرکت آماده حذف هر پست ارسالی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صورت نقض استانداردهای این شرکت است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، وی در این مورد گفت: وقتی که رئیس جمهور استانداردهای فیس‌بوک در مورد نفرت پراکنی را نقض می‌کند یا اطلاعات غلطی در مورد سرکوب رأی دهندگان یا ویروس کرونا می‌دهد، این مطالب به طور قطع حذف می‌شوند.

توئیتر تا به حال چندبار پست‌های ارسالی دونالد ترامپ را به همین علت حذف کرده، اما فیس‌بوک از حذف پست‌های مشابه رئیس جمهور آمریکا خودداری کرده و به همین علت مورد حمله و انتقاد گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.

تا به حال بارها سوالاتی در مورد نحوه کنترل و نظارت بر سخنان و مطالب ارسالی ترامپ توسط مدیران شبکه‌های اجتماعی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح شده است. هفته گذشته فیس‌بوک یک مرکز اطلاعات رأی دهی نیز راه اندازی کرد و سندبرگ می‌گوید این مرکز به کاربران امکان می‌دهد تا به اطلاعات دقیقی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آتی ایالات متحده دست یابند.

وی در این مورد افزود: این وظیفه مهمی برای ماست و ما تا سرحد امکان برای این کار آماده هستیم. ما پست‌های متخلفانه دونالد ترامپ را در صورت نقض استانداردهایمان حذف می‌کنیم.

در هفته‌های گذشته تعدادی از کارکنان فیس‌بوک نیز از این شرکت به علت عدم حذف پست‌های حساسیت برانگیز ترامپ انتقاد کردند. اما مدیران فیس‌بوک به این اعتراض‌ها توجهی نکردند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه