سامانه بازارگاه در طراحی و اجرا مشکل دارد
همراه ما باشید

سامانه بازارگاه در طراحی و اجرا مشکل دارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی از نظر طراحی و اجرا دچار مشکلات جدی است.

«عباس حاجی زاده» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: سامانه بازارگاه یک ابزار الکترونیکی است که می خواست بازار آزاد را از سیستم نهاده ها حذف کند.
وی اظهارداشت: نقایص طراحی و اجرا این سامانه باعث شد مشکلات دسترسی مصرف کنندگان نهاده های دام و طیور به این نهاده ها دشوارتر شود.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: این سامانه از 25 اسفند ماه سال 97 کار خود را در کشور آغاز کرده است.
وی در ادامه افزود: ابتدا کنجاله سویا به این بازارگاه عرضه شد.
حاجی زاده اظهارداشت: وزارت جهاد کشاورزی اشکالات این سامانه را پذیرفته و درصد اصلاح نواقص آن است.
وی ادامه داد: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی قول داده اند طراحی و ورژن جدید سامانه بازارگاه را این روزها فعال کند.
دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: وجود نهاده های دامی با نرخ آزاد در بازار مهر تائیدی بر اشکالات اساسی سامانه بازارگاه در طراحی و نحوه اجرای آن است.
وی افزود: در شرایطی که حتی یک کیلو نهاده دامی بدون تائید و دریافت حواله عرضه از سوی دستگاه های ذی ربط امکان خروج از گمرک یا انبار کارخانه تولیدی را ندارد شاهد فروش نهاده های دامی با نرخ آزاد در بازار هستیم که این امر به درستی نشان می دهد ساختار سامانه بازارگاه از طراحی تا اجرا با اشکالات جدی مواجه است.
حاجی زاده بیان داشت: صد در صد نهاده های دامی که در بازار با نرخ آزاد خرید و فروش می شود با حواله وزارت جهادکشاورزی بارگیری شده حال سئوال ما از مسئولان ذی ربط اینکه «چرا کالایی که باید بر اساس نیاز واحد تولیدی در بازار عرضه شده باشد سر از بازار آزاد درمی آورد؟»
وی ادامه داد: متاسفانه اشکالات سامانه بازارگاه سبب جولان دلالان شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه