تایوان: زیر حملات سایبری چین هستیم
همراه ما باشید

تایوان: زیر حملات سایبری چین هستیم

آی‌سی‌تی‌نیوز - تایوان اعلام کرد گروه های مرتبط با دولت چین دست کم ۱۰ نهاد دولتی و حدود شش هزار حساب کاربری ایمیل [رایانامه]مقامات دولتی را به منظور سرقت اطلاعات مهم هدف حمله قرار دادند.

به گزارش صداوسیما ؛ تایوان از مردم خود خواسته است در برابر آنچه مقامات نفوذ گسترده و همه گیر چین می خوانند، هوشیارانه عمل کنند، تلاش هایی که از تبلیغات رسانه ای تحت حمایت پکن تا حملات سایبری ضد این جزیره که چین آن را بخشی از سرزمین خود می خواند، شامل می شود.
لیو چیا زونگ، معاون دفتر تحقیقات امنیت سایبری اداره تحقیقات تایوان، گفت: مدت زیادی است که گروه های هکری چینی به سازمان های دولتی و ارائه دهندگان خدمات اطلاعاتی به آن ها نفوذ می کنند.
وی در گفتگو با خبرنگاران هدف آن ها را دستیابی به اسناد و اطلاعات مهم دولتی عنوان کرد و افزود: برخی اطلاعات دولتی به سرقت رفته اند که این موضوع می تواند تهدیدی بزرگ محسوب شود.
به گزارش دفتر لیو این حملات که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده اند، دست کم ۱۰ سازمان دولتی و ایمیل حدود شش هزار مقام را هدف گرفته اند. این دفتر تاکید کرد نتوانسته است مشخص کند چه اطلاعاتی به سرقت رفته اند، زیرا هکر ها رد خود را پاک کرده اند.
به گفته این دفتر، دست کم چهار شرکت فن آوری که خدمات اطلاعاتی به دولت ارائه می دهند، در میان پایگاه هایی هستند که هدف حمله دو گروه هکری چینی قرار گرفته اند.
دولت چین همواره دست داشتن در هرگونه عملیات هکری را رد می کند و می گوید افرادی که چنین کاری انجام دهند، مجازات خواهد کرد.
لیو گفت: تایوان معتقد است دو گروه هکری که در این حملات دست داشته اند، یعنی بلک تک و تایدور، تحت حمایت حزب کمونیست چین قرار دارند.
این مقام تایوانی تاکید کرد: سازمان های دولتی باید امنیت ارائه دهندگان خدمات را افزایش دهند.
وی افزود: دفترش درحال بررسی این موضوع است که آیا هیچ شرکت یا فرد تایوانی با هکر های چینی همکاری کرده است یا نه.
اخبار مربوط به حملات سایبری درحالی منتشر شد که تنش ها میان این جزیره و چین شدت یافته است.
چین فعالیت های نظامی خود را در نزدیکی تایوان افزایش داده و هیچگاه احتمال استفاده از زور برای تحت کنترل درآوردن آن را رد نکرده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه