شمارش معکوس برای خداحافظی با IE
همراه ما باشید

شمارش معکوس برای خداحافظی با IE

آی‌سی‌تی‌نیوز - مایکروسافت قصد دارد تا سال آینده میلادی به طور کامل خدمات اینترنت اکسپلورر را قطع کند.

به گزارش آنا، مایکروسافت سرانجام به این نتیجه رسید که سرویس های مرورگر مطرح این شرکت یعنی اینترنت اکسپلورر را به طور کامل قطع و جای آن را به مرورگرهایی همچون کروم، فایرفاکس، اِج و سافاری بدهد. مایکروسافت قصد دارد تا 26 مرداد سال آینده از اینترنت اکسپلورر خداحافظی و آن را از دسترس خارج کند.
در چند سال اخیر مایکروسافت سرمایه گذاری زیادی روی مرورگرEdge(اِج) کرده است و دیگر اهمیت چندانی به اینترنت اکسپلورر نمی دهد. در اطلاعیه رسمی مایکروسافت که در سایت این شرکت منتشر شده آمده است: از سال 2013 میلادی یعنی زمانی که نسخه 11 اینترنت اکسپلورر منتشر شد توسعه مرورگرهای مختلف و تغییر سیاست های مایکروسافت موجب گردید به تدریج تعداد کاربران اینترنت اکسپلورر کاهش یابد. حالا زمان آن رسیده این شرکت با مرورگر اینترنت اکسپلورر برای همیشه خداحافظی کرده و فرصت را به مرورگر Edge بدهد.

پس از تاریخ اعلام شده کاربران اینترنت اکسپلورر دیگر نمی توانند ضمن استفاده از این مرورگر با دیگر سرویس های مایکروسافت نظیر آفیس و اوت لوک ارتباط برقرار کنند. احتمال دارد تا پیش از پایان سال 2020 پشتیبانی فنی از اینترنت اکسپلورر به طور کامل قطع شود ولی فرصت برای انتقال اطلاعات از این مرورگر برای کاربران همچنان وجود خواهد داشت.
کاربرانی که اکنون از مرورگر Edge استفاده می کنند باید توجه داشته باشند از تاریخی که سرویس های اینترنت اکسپلورر قطع شود نسخه های قدیمی اِج نیز دیگر به روزرسانی امنیتی دریافت نخواهند کرد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه