جزییات دسترسی آنلاین به هیات‌های عزاداری محرم
همراه ما باشید

جزییات دسترسی آنلاین به هیات‌های عزاداری محرم

آی‌سی‌تی‌نیوز - پخش آنلاین و زنده مراسم های عزاداری محرم در سراسر کشور و دسترسی به آرشیو صوتی و تصویری مداحان اهل بیت با سامانه تکیه ممکن شد.

علی معصومی، مدیر محصول سامانه تکیه متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: با سامانه آنلاین «تکیه» محرم امسال هیچ مراسم مذهبی تعطیل نمی‌شود.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا و اعلام وضعیت ویژه از سمت ستاد ملی مقابله با کرونا، سازمان تبلیغات اسلامی را به عنوان مجری سامان‌دهی برگزاری مراسم عزاداری با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در سراسر کشور بر آن داشت تا سامانه‌ای برخط (آنلاین) و رایگان در زمینه هیئت‌ها، نوحه خوانی و عزاداری راه اندازی کند.

وی درباره ویژگی‌های سامانه آنلاین تکیه گفت: سامانه تکیه مرجع رسمی پخش زنده هیئت‌های سراسر کشور است که با ایجاد بستر آنلاین، این امکان را به شما می‌دهد تا از سراسر کشور بدون هیچ هزینه‌ای بتوانید به تمام مراسم‌های مذهبی دسترسی داشته باشید.

وی ادامه داد: در سامانه آنلاین تکیه با دسترسی دوطرفه هیات‌های مذهبی و مردم از سراسر ایران، همه می‌توانند بدون محدودیت به تمامی مراسم‌ها دسترسی داشته و با انتخاب شهر و مداح به صورت زنده مداحی‌ها و مراسم‌ها را تماشا کنند.

معصومی خاطرنشان کرد: همچنین به آرشیوی جامع از صوت‌ها و تصاویر مراسم‌های مذهبی سال‌های مختلف بدون هیچ محدودیتی دسترسی خواهید داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسانی از سامانه آنلاین تکیه استفاده می‌کنند تصریح کرد: تکیه مرجعی از تمامی فعالیت‌هایی است که در هیات‌های سراسر کشور انجام می‌شوند.

معصومی گفت: از طرفی هیات‌ها و مداحان می‌توانند به صورت برخط نوحه‌ها، تصاویر و فعالیت‌های خود را علاوه بر صفحه اختصاصی هیات در تکیه از طریق ۸ کانال دلخواه (وبسایت خودشان، روبیکا، سروش پلاس، هیئت آنلاین، آپارات، و…) ارائه بدهند.

مدیر محصول سامانه تکیه در خصوص نحوه ثبت نام هیات‌ها در سامانه آنلاین تکیه، گفت: هیات‌های سراسر کشور می‌توانند با مراجعه به سامانه تکیه و ارائه شماره ثبت هیات و اطلاعات مدیر مربوطه، درخواست خود را ثبت کرده و ظرف مدت کوتاهی دسترسی کاربری به منظور پخش زنده مراسم مذهبی از طریق پیامک، دریافت کنند.

وی درباره نحوه دسترسی به مراسم‌های محرم سراسر ایران از منزل نیز خاطرنشان کرد: با مراجعه به سامانه آنلاین هیات‌های کشور «تکیه» با آدرس ( tekye.net ) و ثبت نام در آن می‌توانید به صورت شبانه روزی به محتوای آنلاین و همچنین آرشیو آن دسترسی داشته باشید.

معصومی خدماتی که در سامانه تکیه ارائه می‌شود را تشریح کرد و افزود: پخش آنلاین و زنده مراسم‌های مذهبی در سراسر کشور، دسترسی به آرشیو صوتی و تصویری مداحان اهل بیت و نیز دسترسی به مشخصات هیأت‌ها در سراسر کشور از جمله این خدمات است.

وی گفت: ترافیک رایگان برای بهره بردن از عزاداری‌های آنلاین از دیگر اقدامات در نظر گرفته شده برای استفاده از این سامانه است. به نحوی که سازمان تبلیغات اسلامی با همراهی وزارت ارتباطات و مشارکت اپراتورها، در جهت رفع مشکلات مالی و همچنین دسترسی آسان و بدون مشکل، هزینه ترافیک و همچنین هزینه دسترسی به سامانه تکیه را رایگان کرده است.

معصومی ادامه داد: بدین صورت بابت بارگذاری برنامه‌های زنده هیات‌ها و همچنین مشاهده پخش زنده آن‌ها در تکیه، ترافیک اینترنت کاملاً رایگان محاسبه خواهد شد.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه