آمریکا رزمایش طوفان سایبری برگزار کرد
همراه ما باشید

آمریکا رزمایش طوفان سایبری برگزار کرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا از برگزاری رزمایش سایبری سال 2020 در این کشور خبر دادند.

سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا اخیراً اعلام کردند رزمایش سایبری سال 2020 با موفقیت به پایان رسید. هدف از این رزمایش که هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود دفاع از زیرساخت‌های حیاتی آمریکا در برابر حملات سایبری است.

این رزمایش سه‌روزه که به طوفان سایبری (Cyber Storm) معروف است، با حضور 2 هزار شرکت‌کننده از بخش‌های خصوصی و دولتی آمریکا و کشورهای دیگر برگزار شد. سازمان‌های فوق این رویداد را گسترده‌ترین تمرین امنیت سایبری در آمریکا می‌داند.

بریان هارِل (Brian Harrell) معاون سازمان‌های امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا پس از پایان این رزمایش خاطرنشان کرد:شبیه‌سازی یک حمله سایبری قوی برای ایجاد هماهنگی بین تمام گروه‌ها حتی آن‌هایی که دورکار هستند امری مهم است. ارتباط زیرساخت‌های حیاتی کشور با یکدیگر افزایش‌یافته که این امر احتمال حمله سایبری به زیرساخت‌ها را افزایش می‌دهد. از هیچ شرکت یا سازمان دولتی نمی‌توان انتظار داشت که حفاظت از زیرساخت‌ها را به‌تنهایی انجام دهد، به همین دلیل تمریناتی مانند طوفان سایبری همه را گرد هم می‌آورد تا نحوه پاسخ‌گویی دسته‌جمعی به یک حمله سایبری را موردبحث و آزمایش قرار دهیم. همکاری‌ها و توانایی‌های ما همواره از طریق رزمایش طوفان سایبری ارتقاء می‌یابد که امسال نیز این‌گونه بود.

وی در ادامه توضیحات خود در مورد این رزمایش افزود:در این رزمایش یک حمله همه‌جانبه به بخش‌های مختلف صورت گرفت که از حملات سایبری دشمنان در دنیای واقعی الگوبرداری شده بود. من احساس می‌کنم رزمایش اخیر، موجب پیشرفت در زمینه حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی شده است.

بریان هارِل در انتها اظهار داشت:سازمان امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا قصد دارند به‌زودی گزارش جامعی از یافته‌های خود در مورد این رزمایش منتشر کنند.

منبع: سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه