روسیه: آمریکا از فضای سایبری علیه دیگران استفاده می‌کند
همراه ما باشید

روسیه: آمریکا از فضای سایبری علیه دیگران استفاده می‌کند

آی‌سی‌تی‌نیوز -  معاون دبیر شورای امنیت روسیه با انتقاد از وضعیت فعلی اینترنت و کنترل فضای سایبری توسط آمریکا، اعلام کرد: واشنگتن از اینترنت به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهداف خود علیه دیگر کشورها استفاده می‌کند.

به گزارش ایرنا، دمیتری مدودیف افزود: آمریکا بطور کامل مدیریت نام دامنه و هویت افراد در اینترنت را تحت کنترل دارد در حالی که نباید این گونه باشد. 

معاون دبیر شورای امنیت روسیه گفت: تصمیم اخیر دولت ترامپ در مورد صاحبان سرویس های شبکه اجتماعی و نرم افزارهای فیلم چینی نشان می دهد که آمریکا قصد دارد در آینده نیز سیاست خود در حوزه فضای سایبری یعنی انحصار در آن را حفظ کند. 

وی افزود: این نشان می دهد که کاربران شبکه های اجتماعی، بخش تجاری و دولت ها نمی توانند اطمینان داشته باشند که منافع و حقوق آنها بطور شایسته تامین می شود.  

مدودیف گفت: این مساله برای دولت روسیه اهمیت زیادی دارد ما بر این باوریم که هر دولتی باید امکان کنترل اطلاعات خود را داشته باشد زیرا این یکی از نشانه های حق حاکمیت است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز 17 مرداد ضمن طرح این ادعا که اپلیکیشن شبکه اجتماعی چینی پرطرفدار "تیک‌تاک" یک تهدید برای امنیت ملی کشورش به شمار می رود، اعلام کرد که استفاده از این اپلیکیشن را در آمریکا ممنوع خواهد کرد.

شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر نوشت: دونالد ترامپ اعلام کرد به این علت که شبکه تیک تاک از عقد قرار داد با شرکت مایکروسافت امتناع ورزیده و به جای آن قرار است از اپلیکیشن هایی که متعلق به چینی ها است استفاده کند، فعالیت این شبکه را در سراسر آمریکا منع خواهد کرد.

ترامپ به خبرنگاران گفت: من اختیارات لازم را برای ممنوعیت این شبکه اجتماعی در آمریکا دارم.

تیک ‌تاک اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی برای اشتراک ویدیو است که سریع‌ترین رشد را در بین جوانان داشته است. آمار رسمی کاربران آن مشخص نیست اما طبق گزارش‌ها، بیش از یک میلیارد بار دانلود شده است. 

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه