احتمال تأمین تبلت برای ۳.۵ میلیون دانش‌آموز
همراه ما باشید

احتمال تأمین تبلت برای ۳.۵ میلیون دانش‌آموز

احتمال تأمین تبلت برای ۳.۵ میلیون دانش‌آموز

آی‌سی‌تی‌نیوز - مسئول شبکه شاد گفت: اجازه تبلیغات و انتفاع اقتصادی را در شبکه شاد نمی‌دهیم همچین مذاکراتی با خیران و صنعت برای تأمین تبلت دانش‌آموزان انجام داده‌ایم.

حسن الحسینی؛ مسئول شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش درباره جلسه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با ناشران کتاب‌های کمک آموزشی که دقیقاً برخی از آنها را با عنوان موسسات کنکور و تست‌زنی می‌شناسیم و صحبت برای فروش محصولاتشان در شبکه "شاد" اظهار کرد: خدمات پایه را در شبکه شاد تعریف کردیم و این خدمات پایه، همه خدماتی است که بر اساس برنامه درسی و اهداف پایه‌های تحصیلی دانش‌آموزان تعریف می‌شود.

وی افزود: این خدمات به‌صورت رایگان برای دانش‌آموزان مدارس غیردولتی و دولتی و همه دانش‌آموزان برخوردار و نابرخوردار به صورت یکسان ارائه می‌شود.

مسئول شبکه شاد گفت: البته از تولیدات آموزشی بخش خصوصی استقبال می‌کنیم به این ترتیب که اگر به عنوان مثال نرم‌افزاری دارند و بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند حتماً از این سرمایه‌گذاری‌ها استقبال می‌کنیم یعنی اگر اپلیکشن خاصی دارند از آنها استفاده می‌کنیم اما نه با آرم و تبلیغات بخشی خصوصی.

الحسینی مطرح کرد:‌ در شبکه آموزشی شاد، هرگونه تبلیغ ممنوع است و محکم پای این ممنوعیت ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم هیچگونه تبلیغی انجام شود؛ فضای شاد باید امن و سالم باشد اگر فردی می‌خواهد اپلیکیشن، نرم‌افزار و حتی تولید محتوا را به ما هبه کند، اجازه نمی‌دهیم آرم هدیه کننده تبلیغ شود و این مصوبه‌ای است که شورای عالی آموزش و پرورش در سیاست‌گذاری شاد داشته است.

وی متذکر شد: به هیچ عنوان اجازه هیچ فعالیت تبلیغی در شبکه داده نمی‌شود و عرصه تاخت و تاز منافع اقتصادی نخواهد بود و حتماً باید فضای شاد فقط مربوط به مباحث تعلیم و تربیت باشد.

 

اجازه انتفاع اقتصادی را در شاد نمی‌دهیم

الحسینی درباره جلسه سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با ناشران کمک‌آموزشی گفت: بنده در این جلسه‌ به‌عنوان مهمان حضور داشتم، این جلسه در قالب تعاملات سازمان پژوهش با ناشران برگزار شده بود؛ بنده در آنجا صحبت کلی داشتم مبنی بر اینکه راه هیچ فردی برای خدمت آموزشی به این کشور بسته نیست اما به‌هیچ عنوان اجازه تبلیغ در شبکه شاد و انتفاع اقتصادی ویژه را به برخی افراد نمی‌دهیم و امیدواریم که تا آخر هم همینطور بماند.

 

مذاکره برای تأمین تبلت دانش‌آموزی

وی ادامه داد:‌ شاد در ابتدا یک پیام‌رسان بود که به تدریج به پلتفرم آموزشی تبدیل شد و به سمت LMS و نظام آموزشی تعاملی در فضای مجازی می‌رویم.

الحسینی با اشاره به اینکه وظیفه ذاتی آموزش و پرورش تحقق عدالت آموزشی و تامین کیفیت آموزش است، گفت: یکی از دغدغه‌های ما در بحث شبکه شاد، فراهم کردن دسترسی همگان به محتواهای آموزشی است؛ هم‌اکنون بیش از 3 میلیون دانش‌آموز ابزار هوشمند اتصال به شاد را ندارند البته تهیه تبلت از وظایف ذاتی آموزش و پرورش نیست اما به دلیل ارتباط موضوعی و گسترش پوشش تحصیلی، وزیر آموزش و پرورش ماجرا  را دنبال می‌کند و مذاکراتی با صنایع دفاعی و ارتش داشتیم همچنین با اصحاب صنعت و تولید‌کننده‌ها هم جلساتی داشتیم اما ظرفیت کشور در تولید محدود است  هر چند قول‌هایی به ما داده‌اند اما تا نهایی نشود، نمی‌توانیم اعلام کنیم، هم‌اکنون در حال کار کردن بر روی این مسئله هستیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه