تبادل اطلاعات امنیت سایبری میان هند و اسراییل
همراه ما باشید

تبادل اطلاعات امنیت سایبری میان هند و اسراییل

آی‌سی‌تی‌نیوز - هند و اسرائیل برای مقابله با بیماری کووید-19 اطلاعات امنیت سایبری خود را مبادله می‌کنند.

یدیدیا کلِین (Yedidia-Clein)، معاون ستاد رژیم صهیونیستی در گفتگویی با وبگاه تخصصی «Sputnik» اظهار داشت که هند و اسرائیل در حال تبادل اطلاعات امنیت سایبری به عنوان بخشی از چارچوب همکاری‌های 2 جانبه برای مقابله با تهدیدات ناشی از دیجیتالی شدن سریع فرآیندها در میان همه‌گیری ویروس کرونا هستند.

در اواسط ماه ژوئیه امسال، اسرائیل و هند تفاهم‌نامه‌ای را برای گسترش دامنه اطلاعات رد و بدل شده در مورد امنیت سایبری در میان تشدید تهدیدهای ناشی از دیجیتالی‌سازی سریع اجباری کروناویروس امضا کردند.

یدیدیا کلِین گفت : «ما هنوز راهبرد کاملی نداریم، اما آنها در حال همکاری و تبادل اطلاعات در مورد تهدیدات سایبر هستند. ما می‌دانیم که بیماری کووید-19 به کشورها نشان داد که ما نیز در جبهه سایبری آسیب‌پذیر هستیم. همکاری 2 جانبه در زمینه امنیت سایبری همچنین شامل تبادل بهترین اقدامات و تجربه است.»

بنابه ادعای کارشناسان، اسرائیل جزو اولین کشورهایی بود که به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا، قرنطینه را اعمال کرد و پس از گذشت موج اول دوباره بازگشایی‌ها را انجام داد. دولت رژیم صهیونیستی به‌طور گسترده از ابزارهای دیجیتالی برای ردیابی افراد دارای ویروس استفاده کرده است؛ براساس آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، اخیراً بیش از 82 هزار مورد جدید ابتلا و 598 مرگ ناشی از بیماری مشاهده شده است.

هند، که در نیمه اول سال جاری موارد نسبتاً اندکی از این بیماری همه‌گیر داشت، اکنون به عنوان سومین کشور دارای شیوع گسترده در طی یک ماه شناخته شده است؛ مقامات بهداشتی هند تاکنون بیش از 2.2 میلیون مورد ابتلا و بیش از 44 هزار مرگ و میر ناشی از کرونا را گزارش داده‌اند.

منبع: سایبربان

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه