هشدار درباره سایت‌های جعلی مرتبط با سازمان امور مالیاتی
همراه ما باشید

هشدار درباره سایت‌های جعلی مرتبط با سازمان امور مالیاتی

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان درباره سایت‌های جعلی دستیابی به اطلاعات مودیان مالیاتی هشدار داد.

میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به سوءاستفاده برخی افراد شیاد از طریق ایجاد سایت‌های جعلی اخذ مالیات و دستیابی به اطلاعات کارت‌های بانکی مودیان اظهار کرد: مودیان مالیاتی مراقب شگرد این کلاهبرداران در فضای مجازی باشند.

وی با بیان اینکه برخی از جرائم رایانه‌ای با تکیه بر اصول مهندسی اجتماعی و به کارگیری صفحات جعلی به منظور القای تفکر به کاربران در راستای انجام اقدامات مورد نظر مهاجمان سایبری انجام می‌پذیرد، گفت: اخیرا مشاهده شده برخی از این جرائم در فضای مجازی توسط ثبت‌کنندگان آگهی در سایت‌هایی همچون دیوار و غیره، تحت عنوان اخذ مالیات انجام می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان افزود: این آگهی‌ها، مودیان مالیاتی را به سایت‌های جعلی پرداخت مالیات هدایت کرده و نهایتا اطلاعات کارت‌های بانکی ایشان مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با تاکید بر اینکه همه امور مربوط به ارائه اظهارنامه و پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: بر این اساس، هر گونه واریز مالیات از طریق شیوه‌هایی به جز دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی و درگاه‌های الکترونیکی اینترنتی سازمان ( tax.gov.ir ) یا مراجعه به شعب بانک‌ها، غیرقانونی بوده و حاکی از شگردهای کلاهبرداری است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه