غول‌های فناوری آمریکا از ترامپ شکایت می‌کنند
همراه ما باشید

غول‌های فناوری آمریکا از ترامپ شکایت می‌کنند

آی‌سی‌تی‌نیوز - چند شرکت بزرگ فناوری در آمریکا از سیاست‌های محدودیتی ترامپ برای فعالیت کارگران خارجی در این کشور به شدت انتقاد کردند.

به گزارش آنا، شرکت‌های اپل، فیسبوک، مایکروسافت و ۴۹ شرکت دیگر فناوری در آمریکا با طرح شکایت در دادگاه‌های این کشور به منظور مبارزه با قانون محدودیت ورود و فعالیت کارگران خارجی در آمریکا مبارزه می‌کنند.

با اجرای قوانین ظالمانه و به ظن بسیاری از کارشناسان بدون تدبیر دونالد ترامپ در مورد قوانین کار و مهاجرت در این کشور مجوزهای اقامت تعداد زیادی از کارگران خارجی در آمریکا لغو شده است و این افراد ملزم به خروج از کشور و بازگشت به کشور خودشان هستند. بسیاری از این کارگران در شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکایی مشغول به کار هستند و خروج آن‌ها از خاک آمریکا آسیب‌های به بخش نیروی انسانی این شرکت‌ها می‌زند.

رئیس جمهور آمریکا در همان آغازین روزهای شیوع بیماری کرونا در این کشور صدور مجوز برای مهاجرین خارجی را ممنوع کرد و این افراد را تهدیدی جدی برای سلامت و فرصت‌های شغلی مردم آمریکا دانست. ترامپ همچنین گفت: خارجی‌های شاغل در شرکت‌های آمریکایی عامل بیکاری جوانان این کشور هستند. ترامپ به شرکت‌های فناوری هشدار داده است که از هرگونه جذب نیرو از میان کارگران خارجی جریمه‌های سنگینی در پی دارد.

بدون شک توسعه و شکوفایی اقتصادی با کمبود نیروی انسانی متخصص امکان‌پذیر نیست. یکی از مدیران ارشد شرکت اپل گفت: ویزا ندادن به کارگرهای خارجی هزاران و شاید میلیون‌ها مهاجر را دچار مشکل کرده و سرعت رشد اقتصادی آمریکا را به‌ شدت پایین می‌آورد. به جز شرکت‌های نام برده شده شرکت‌های بزرگ دیگری نظیر اچ‌پی، اوبر، اینتل و نام‌هایی دیگر در لیست شاکیان دولت آمریکا حضور دارند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه