کندی اینترنت، آموزش مجازی را با مشکل مواجه کرده است
همراه ما باشید

نگران سال تحصیلی جدید هستیم

کندی اینترنت، آموزش مجازی را با مشکل مواجه کرده است

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیر دبیرستان دخترانه سمای2 تهران گفت: قطعی کلاس‌های آنلاین به دلیل کندی سرعت اینترنت یکی از مشکلات اصلی ما است که موجب اختلال در روند آموزش دروس شده است.

مهناز سادات فرزانه مدیر دبیرستان دخترانه سمای2 تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره فعالیت‌های آموزشی این مدرسه در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت‌های آموزشی مدرسه طی این مدت متوقف نشده است و سعی کردیم فعالیت‌ها را در قالب پایگاه تابستانی تداوم ببخشیم. در این مدت از سامانه‌های ال ام اس و ادوبی کانکت و اسکای روم به عنوان بستری برای آموزش مجازی استفاده کنیم.

وی افزود: البته قطعی کلاس‌های آنلاین به دلیل کندی سرعت اینترنت یکی از مشکلات اصلی ما است که موجب اختلال در روند آموزش دروس شده است.دانش آموزان دبیرستانی در مقطع بسیار حساسی قرار دارند و لذا این نوع مشکلات باعث شده تا ما برای سال تحصیلی جدید مقداری نگرانی داشته باشیم.

فرزانه ادامه داد: برگزاری کلاس‌ها در پایگاه تابستانی موجب شد تا بسیاری از چالش‌ها و مشکلات شناسایی شود و بسیاری از مسائل مورد ارزیابی قرار گیرد. از‌طرفی دانش آموزان با فضای کلاس آنلاین بیشتر آشنا شدند و دبیران توانستند با نحوه تدریس در این فضا، ارتباط بیشتری برقرار کنند. همچنین برای دبیران کلاس‌های آموزشی برگزار شده است تا در سال تحصیلی جدید بتوانند آموزش مجازی دروس را بدون مشکل انجام دهند.

مدیر دبیرستان دخترانه سمای2 تهران با اشاره فعالیت‌های آموزشی دانش آموزان کنکوری تصریح کرد: ما سعی کردیم طی این مدت ارتباط دبیران و مشاوران را با دانش آموزان پایه دوازدهم به هیچ وجه قطع نکنیم به طوری که چندین همایش جمع بندی دروس را توسط مدرسان کنکور مدرسه به صورت مجازی برگزار کردیم. همچنین مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی به صورت فردی هر 15 روز یک بار انجام می‌شود.

وی درباره احتمال غیرحضوری شدن مدارس در سال تحصیلی جدید گفت: آموزش مجازی معایب و مزایای مختلفی دارد؛ این که بتوانیم دانش آموزان را در فرآیند تدریس با خود همراه کنیم تا در فعالیت‌های مدرسه به همزمان شرکت داشته باشند، از اهمیت زیادی برخوردار است. در آموزش مجازی، دانش آموزان قابلیت تصمیم گیری فردی درباره هر موضوعی را دور از چشم دبیران دارند. البته این موضوع باعث شده است تا بتوانیم فرصت‌های مختلف یادگیری را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

فرزانه اضافه کرد: در آموزش مجازی، دانش آموزانی که دارای بنیه علمی قوی تری هستند و دانش آموزانی که نیاز به کار و تلاش بیشتری دارند، خوراک مخصوص به خودشان را دریافت می‌کنند. به همین دلیل توانسته‌ایم طی این مدت آموزش را متناسب با شرایط دانش آموزان تنظیم کنیم که اثر قابل توجهی در افزایش انگیزه دانش آموزان و کارایی دبیران داشت.

مدیر دبیرستان دخترانه سمای2 تهران با اشاره به لزوم تداوم فعالیت‌های پژوهشی عنوان کرد: طی این مدت با توجه به تعطیلی مدارس، مقداری فعالیت‌های پژوهشی کم رنگ شد؛ اما سعی کردیم تا جایی که امکان دارد این موضوع را تداوم ببخشیم. برگزاری کلاس آنلاین زیست فناوری و شرکت دانش آموزان در مسابقات مجازی برخی از پژوهش سراها از جمله فعالیت‌های پژوهشی بود که در این مدت انجام شده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه