۱۴۴ روستای همدان اینترنت ندارد
همراه ما باشید

۱۴۴ روستای همدان اینترنت ندارد

آی‌سی‌تی‌نیوز -  در ۱۴۴ روستای استان زیر ۲۰ خانوار زندگی می‌کنند و بدون بستر اینترنت هستند، از آنجایی که کلاس‌هایشان فقط یک یا ۲ دانش آموز دارد، تدریس برای آنها به‌صورت حضوری انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اعلام اینکه استان همدان در بحث برنامه شاد، جزو استان‌های برتر کشور است، بیان کرد: به‌عنوان نخستین استان آموزش در صداوسیما را نیز برای دانش‌آموزان آغاز کردیم. صد درصد مدیران، ۸۰ درصد دانش‌آموزان، و ۹۸ درصد معلمان ما از برنامه شاد استفاده می‌کنند.
محمد پورداود با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند، توضیح داد: این اطمینان را می‌دهیم تمام بسترها برای آموزش دانش‌آموزان فراهم شده و اگر دانش‌آموزان امکانات پیوستن به آموزش مجازی را ندارند در تلاش هستیم مشکلات آنها رفع شود و سال تحصیلی پرنشاطی را خواهیم داشت.
وی بیان کرد: ۱۴۴ روستا در استان وجود دارد که زیر ۲۰ خانوار در آنجا زندگی می‌کنند، این روستاها بستر اینترنت ندارند و از آنجایی که کلاس‌هایشان فقط یک یا ۲ دانش‌آموز دارد، تدریس برای آنها به‌صورت حضوری انجام می‌شود.
پورداود با اعلام اینکه ۳ سناریو برای آغاز سال تحصیلی آینده درنظر داریم، مطرح کرد: درصورتی‌که وضعیت سفید باشد کلاس‌ها حضوری برگزار خواهد شد، اگر کرونا از بین نرفته باشد کلاس‌ها به‌صورت مجازی ادامه داده خواهد شد و یک برنامه سومی نیز برگزار که احتمال آن قوی‌تر است، در آن برنامه کلاس‌ها از ۱۵ شهریور آغاز و تعطیلات پنجشنبه‌ها نیز لغو می‌شود. در وضعیت قرمز کلاس‌ها مجازی، در وضعیت زرد کلاس‌ها نوبتی و در وضعیت سفید کلاس‌ها مانند مهر ۹۸ حضوری خواهد بود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه