پلیس: مراقب حراج‌های آنلاین باشید
همراه ما باشید

پلیس: مراقب حراج‌های آنلاین باشید

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: برخی از پیام‌ها و آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی با وعده‌های حراج آنلاین، تخفیف ویژه، قیمت‌هایی باور نکردنی و غیره صرفاً با هدف کلاهبرداری از شهروندان طراحی شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار داشت : برخی ازحراج‌های آنلاین دورغ بوده و از سوی مجرمان سایبری تبلیغ شده تا از این طریق بتوانند از خریدارن سوء‌استفاده کنند.
 
وی یکی از شگردهای مجرمان سایبری در حراج‌های آنلاین را سرقت اطلاعات بانکی شهروندان برشمرد و افزود: با هدایت شهروندان به درگاه فیشینگ بانکی در این حراج‌ها اطلاعات بانکی آنها سرقت و حساب بانکی‌شان خالی می‌شود.

سرهنگ اقبالی ارسال کالا تقلبی یا کیفیت پایین را از دیگر شگردهای مجرمان سایبری دانست و گفت: در پی پرداخت بهای کالاهای خریداری شده در حراج شاهد ارسال کالاهای تقلبی یا بی‌کیفیت هستیم و حتی در برخی موارد اصلا کالایی ارسال نمی‌شود. 

رئیس پلیس فتا استان البرز تاکید کرد: شهروندان در حراج‌های آنلاین دقت نمایند حتما از فروشگاه‌های دارای اینماد خرید کنند چرا که با توجه به ثبت مشخصات این فروشگاه احتمال تخلف آنها کمتر است.

سرهنگ اقبالی در پایان ضمن معرفی سایت پلیس فتا به آدرس www.CyberPolice.ir  گفت: در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می‌توانید از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا این موارد را گزارش کنید.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه