مسوولیت محتوای فضای مجازی با کیست؟
همراه ما باشید

مسوولیت محتوای فضای مجازی با کیست؟

آی‌سی‌تی‌نیوز - نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه رویکرد دشمن از جنگ سخت به سمت تسخیر اذهان تغییر پیدا کرده گفت: مشکل ما فقدان شبکه ملی اطلاعات است تا بتوانیم از آن برای مقابله استفاده کنیم ولی نباید اجازه دهیم هر چیزی وارد اذهان و کشور شود.

به گزارش فارس حجت الاسلام تقوی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره مشکلات فرهنگی کشور گفت: رویکرد دشمن از جنگ سخت به سمت تسخیر اذهان تغییر پیدا کرده است و مشکل ما فقدان شبکه ملی اطلاعات است تا بتوانیم از آن برای مقابله استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم هر چیزی وارد فضای کشور شود ولی آنچه که نیاز داریم و به مصلحت است باید وارد کنیم ولی در غیر این صورت نباید اجازه ورود داد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: فضای مجازی به تعبیر مقام معظم رهبری قتلگاه جوانان است و حتی ایشان در یک جلسه به وزیر ارتباطات فرمودند یکی از دستاوردهای مهم بشر، اینترنت است که اگر امروز به ما نمی‌دادند باید مثل مسئله هسته‌ای دنبالش می‌رفتیم و از آن استفاده می‌کردیم.

وی در همین راستا اضافه کرد:‌ برای پایه گذاری این شبکه به سه مسئله زیرساخت، محتوا و پشتیبانی نیاز داریم؛ در حالی که مسئله اول را داریم ولی مسئولیت محتوا و پشتیبانی بر عهده چه کسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: امروز با یک پدیده جدیدی روبرو هستیم که در فرهنگ بسیار تاثیر گذار است؛ البته ما اگر آنرا فرصت بدانیم خیلی می‌توانیم استفاده کنیم؛ وقتی دشمن بنا دارد از این ابزار علیه ما استفاده کند اگر ما بسیج شده و آموزش لازم را برای مقابله با آن ببینیم و خود را برای دفع تهدید‌ها آماده کنیم می‌توانیم به دشمن حمله کرده و افکار خود را به دنیا منتقل کنیم و همان طور که آنها مرزهای ما را مورد هدف قرار می‌دهند ما هم می‌توانیم مرزهای آنها را مورد هدف قرار دهیم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه