مدرکی از انتقال اطلاعات تیک تاک به چین وجود ندارد
همراه ما باشید

مدرکی از انتقال اطلاعات تیک تاک به چین وجود ندارد

آی‌سی‌تی‌نیوز - سفیر چین در آمریکا در آخرین اظهار نظر خود کاخ سفید را مقصر تنش‌های ایجاد شده با پکن معرفی کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سفیر چین در آمریکا روز گذشته (سه شنبه) گفت که پکن خواستار تنش با واشنگتن به منظور تشدید اختلافات بعد از تعطیلی کنسولگری های دو کشور در هفته های گذشته نیست.

سوی تیانکای، سفیر چین در آمریکا گفت که دو اقتصاد برتر دنیا به جای تقابل با یکدیگر باید در راستای همکاری با یکدیگر تلاش کنند.

وی با رد ادعای آمریکا مبنی بر جاسوسی چین در کنسولگری هیوستون گفت: تصور نمی کنم جنگ سرد جدید به سود منافع هیچ یک از طرفین باشد. چرا باید اجازه تکرار تاریخ را بدهیم وقتی با چالش های بسیار جدید دیگری مواجه هستیم؟

سفیر چین ادعای آمریکا مبنی بر اتخاذ سیاستهای مداخله جویانه در دریای چین جنوبی را رد کرد و گفت که تحرکات نظامی آمریکا در منطقه باعث افزایش خطر تقابل شده است.

این مقام چینی در واکنش به موضوع اپلیکیشن تیک تاک و تهدید رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ممنوعیت فعالیت این شرکت در آمریکا گفت که هیچ مدرکی در خصوص انتقال اطلاعات از طرف این شرکت به دولت چین وجود ندارد.

اظهارات سفیر چین پس از آن مطرح شده که وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی 23 جولای خود در کالیفرنیا گفته بود مجبور کردن چین به تغییر سیاستهایش "مهمترین ماموریت حال حاضر ما به شمار می رود".

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه