نفوذ هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیس
همراه ما باشید

نفوذ هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق انگلیس

آی‌سی‌تی‌نیوز - یک رسانه غربی از نفوذ هکرهای روسی به ایمیل وزیر سابق تجارت خارجی انگلیس در زمان انتخابات سال گذشته این کشور، خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز از قول دو منبع مطلع می‌نویسد که اطلاعات محرمانه مربوط به تجارت انگلیس و آمریکا که قبل از انتخابات سراسری انگلیس در دسامبر ۲۰۱۹ به بیرون درز کرد توسط هکرهای روس از حساب ایمیل‌های «لیام فاکس» وزیر سابق تجارت خارجی بریتانیا سرقت شده بود.

این دو منبع که حاضر نشدند نامشان در گزارش فاش شود، گفتند که هکرها چندین بار در فاصله ۱۲ ژوئیه تا ۲۱ اکتبر سال گذشته به ایمیل‌های لیام فاکس رخنه کرده بودند.

این منابع حاضر نشدند بگویند دقیقاً چه گروهی از هکرهای روس این حملات را انجام داده‌اند.

منابع مورد اشاره رویترز تاکید کردند که روش کار آنها شبیه حملات گروه‌های وابسته به دولت روسیه بوده است.

بخشی از اطلاعاتی که به سرقت رفته شش مدرک مربوط به جزئیات مذاکرات تجاری بین دولت‌های انگلیس و آمریکا بود که خبرگزاری رویترز سال گذشته خبر سرقت و افشای آنها در وب سایت‌های روسی را گزارش داد.

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، ماه گذشته ضمن تایید این خبر گفته بود که عوامل روسیه از طریق انتشار گسترده اسناد حکومتی که سرقت کرده بودند تلاش کردند در انتخابات بریتانیا دخالت کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: رویترز نمی‌تواند دقیقاً مشخص کند که کدامیک از اسناد وزیر تجارت بریتانیا به سرقت رفته و در چه زمانی به بیرون درز کرده است.

لیام فاکس که هنوز از اعضای محافظه‌کار پارلمان بریتانیا است، روز ۲۴ ژوئیه سال گذشته از مقام وزارت استعفا داد در نتیجه مشخص نیست که در زمان سرقت اطلاعات او هنوز وزیر تجارت بوده است یا نه.

یکی از سخنگویان دولت انگلیس دیروز دوشنبه اعلام کرد: تحقیقات در مورد نحوه سرقت این اسناد هنوز ادامه دارد و به همین دلیل اظهار نظر در مورد آن درست نیست.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه