پنج هاب پستی در کشور فعال شد
همراه ما باشید

پنج هاب پستی در کشور فعال شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - مدیرعامل شرکت پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما به تازگی پنج هاب پستی دیگر در کشور راه‌اندازی شد.

به گزارش شرکت  پست، حسین نعمتی  مدیر پست  گفت: افزایش ظرفیت و حجم مرسولات پستی طی ماه‌های اخیر موجب راه‌اندازی هاب‌های جدید با هدف افزایش سرعت جابجایی، بهبود کیفیت مرسولات و کمک به اشتغالزایی در کشور و ایجاد حداقل یکصد فرصت شغلی، شد.

وی افزود: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم شده به‌ویژه شیوع ویروس کرونا، استقبال مردم نسبت به ارسال بسته و امانت افزایش یافته است. به همین دلیل نیاز به توسعه ظرفیت پست موجب شد از سه ماه پیش، بحث‌های مطالعاتی و فراهم آوردن مقدمات این کار انجام شود.

رئیس هیئت‌مدیره با تأکید بر اینکه در گذشته مرکز تجزیه و مبادلات پستی واقع در چهارراه لشگر، تنها هاب پستی کشور بود و مرسولات از تمام نقاط ایران به تهران می‌آمد و از آن‌جا توزیع می‌شد، افزود: به همین دلیل فشار زیادی به این مرکز وارد می‌شد، اما دو هفته قبل با ظرفیت‌های خوبی که در برخی استان‌های کشور وجود داشت، تصمیم گرفتیم بار ترافیکی افزایش مرسولات را در کشور و به‌صورت منطقه‌‌ای تقسیم کنیم.

نعمتی خاطرنشان کرد: برای این کار چهار استان آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، همدان و اصفهان به‌عنوان هاب پستی به ظرفیت شرکت ملی پست کشور اضافه شد و از چند روز قبل فعالیت خود را آغاز کردند که این شهرها با استان‌های اطراف خود همکاری پستی دارند.

وی با اشاره به اینکه در آینده یک هاب دیگر به هاب‌های پستی افزوده می‌شود، زیرا که شمار مرسولات رو به افزایش است، ادامه داد: البته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در این خصوص مطالعاتی انجام شده بود که بر اساس آن ۹ هاب می‌توان در کشور راه‌اندازی کرد؛ اما در حال حاضر با فعال کردن این پنج هاب، پاسخگوی نیاز‌های مردم هستیم.

نعمتی اظهار داشت: ما روزانه ۱۰۰ هزار مرسوله تنها در تهران داریم و با ظرفیت ایجاد شده در چهار استان یادشده، تعداد مرسولات آن‌ها نیز به ۵۰ هزار رسیده است که پیش‌بینی می‌کنیم با راه افتادن هاب‌های جدید، گامی مؤثر در راستای تأمین رضایت شهروندان که همانا افزایش سرعت و بهبود کیفیت است، برداشته شود.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه