دولت آمریکا از معامله تیک‌تاک باج سبیل می‌خواهد!
همراه ما باشید

دولت آمریکا از معامله تیک‌تاک باج سبیل می‌خواهد!

آی‌سی‌تی‌نیوز - دونالد ترامپ معتقد است از آنجا که دولت آمریکا شرایط معامله خرید تیک تاک توسط یک شرکت آمریکایی را فراهم کرده، باید مبلغ قابل توجهی از این عملیات ادغام را دریافت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندپندنت، دونالد ترامپ به مایکروسافت یا شرکت های آمریکایی دیگر مهلت داده تا ۱۵ سپتامبر تیک تاک را بخرند در غیر این صورت، اپلیکیشن محبوب اشتراک گذاری ویدئو در آمریکا تعطیل می شود.

 این درحالی است که رئیس جمهور آمریکا معتقد است دولت باید بخش قابل توجهی از مبلغ مربوط به خرید این پلتفرم را دریافت کند زیرا شرایط انجام این عملیات ادغام را فراهم کرده است.

او روز گذشته در کاخ سفید گفت: به دلایل امنیتی نمی توان اجازه داده چین این اپلیکیشن را کنترل کند. این کار خیلی بزرگ و تهاجمی است. به نظر من بهتر است به جای خرید ۳۰ درصد، کل اپلیکیشن را بخریم.

ترامپ  در ادامه سخنانش اشاره کرد از آنجا که خرید اپلیکیشن به معنای ارسال پول به چین است، آمریکا نیز در مقابل باید مبلغی دریافت کند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: دولت آمریکا باید برای انجام این معامله مبلغی دریافت کند، زیرا بدون کمک دولت آنها چیزی ندارند.

 البته هنوز مشخص نیست چنین معامله ای چگونه ترتیب می یابد.

این درحالی است که مقامات آمریکایی ادعا می کنند تیک تاک با دولت چین در ارتباط است و یک خطر امنیتی به حساب می‌آید. البته پلتفرم مذکور تاکنون همه این اتهامات را رد کرده است.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه