سایه نوسان نرخ ارز بر بازار موبایل
همراه ما باشید

سایه نوسان نرخ ارز بر بازار موبایل

آی‌سی‌تی‌نیوز - افزایش نرخ ارز و شوک ناشی از انتشار خبر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰یورو به کشور موجب کاهش عرضه و بالا ماندن نرخ انواع گوشی تلفن همراه در بازار شده است.

به گزارش همشهری، مشکلات تامین و تخصیص ارز و مبادلات تجاری و خودداری شرکت‌های وارد‌کننده از عرضه گوشی‌های وارداتی از ابتدای امسال در حالی موجب نابسامانی بازار گوشی موبایل شده بود که سیر صعودی نرخ ارز و انتشار برخی اخبار به این آشفته بازار دامن زده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری با بیان اینکه انجمن وارد‌کنندگان تلفن همراه باید پاسخگوی انتشار خبر غیرواقعی خود مبنی بر ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای 300یورو باشد، گفت: اصناف مسبب این اتفاق نیستند و کسبه به‌ دلیل نداشتن سرمایه زیاد نمی‌توانند گوشی موبایل را نگه دارند.

ابراهیم درستی  افزود: در تهران بیش از 40درصد واحدهای صنفی اجاره‌ای هستند و به‌ندرت یک مغازه‌دار جزء، توان نگه‌داری طولانی مدت اجناس خود را  دارد. نوسان قیمت دلار باعث شده تا قیمت گوشی‌های موبایل به طور مداوم تغییر کند و تفاوت قیمت‌ها در بازار نیز سبب شده تا مشتریان، روزانه قیمت گوشی را دنبال کنند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه