شبكه علمي ايران جایزه جهاني جامعه اطلاعات را دريافت كرد
همراه ما باشید

شبكه علمي ايران جایزه جهاني جامعه اطلاعات را دريافت كرد

شبكه علمي ايران جایزه جهاني جامعه اطلاعات را دريافت كرد

آی‌سی‌تی‌نیوز - جایزه جامعه اطلاعات (WSIS-2019) در حوزه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی  به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد.

جایزه جامعه اطلاعات (WSIS-2019) در حوزه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی  به اپراتوری شبکه علمی ایران (شعا) اهدا شد.


 در این اجلاس که با حضور مدیران ارشد فناوری اطلاعات ارتباطات از سراسر جهان شامل وزرا و معاونان وزرای ارتباطات کشورهای مختلف در سالن سازمان جهانی مالکیت معنوی (وایپو) در شهر ژنو سوییس در حال برگزاری است، تندیس و لوح تقدیر جایزه جامعه اطلاعات (WSIS-2019) در گروه علوم پایه E-Science به دلیل طراحی و اجرای پروژه شبکه علمی ایران، به معاونت امور بین الملل شعا اهدا شد.

در این مراسم هولین ژائو دبیر کل آی تی یو (اتحادیه  بین‌المللی مخابرات) با اشاره به 10 ساله شدن جایزه بین المللیWSIS  گفت: همکاری کشورها برای ایجاد جامعه امن ارتباطی باعث نوآوری و همکاری بیشتر بین کشورهای دنیا می‌شود.

بنابراین گزارش، در این اجلاس که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و هیات رسمی ایران نیز حضور داشتند؛ از میان بیش از 1100 پروژه، از جمله 6 پروژه معرفی شده ایران، در 18 گروه از سراسر جهان که برای دریافت این جایزه در سال ۲۰۱۹ رقابت می‌کردند؛ درنهایت 90 پروژه به مرحله دوم راه یافتند و در این میان شبکه علمی ایران به عنوان تنها پروژه ایرانی از میان پروژه‌ها و طرح‌های مرتبط با ICT با کسب بالاترین امتیاز موفق به دریافت جایزه E-Science این دوره WSIS  شد.

این گزارش حاکی است، طرح شبکه علمی ایران (SHOA) در سال 95 طی توافق نامه‌ای مابین سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان طرف‌های دولتی و هلدینگ سیمرغ سامانه به عنوان طرف خصوصی منعقد شد و طی دوسال موفق شد به عنوان نخستین پروژه مشارکت دولتی-خصوصی (PPP)، شبکه ای جامع، جهت حمایت از نیازهای جوامع تحقیقی و آموزشی به عنوان زیرساخت سند بالاسری نقشه جامع علمی کشور، بین دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز آموزشی و درمانی و حوزه‌های علمیه، ایجاد ‌کند.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه