رشد IT در اوج بحران اقتصادی کشور
همراه ما باشید

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مطرح کرد:

رشد IT در اوج بحران اقتصادی کشور

رشد IT در اوج بحران اقتصادی کشور

آی‌سی‌تی‌نیوز - رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: حوزه ICT در اوج بحران‌های اقتصادی کشور از رشد قابل قبول و جهش برخوردار بوده و توانسته است فرصت اشتغال و رونق اقتصادی را فراهم کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: حوزه ICT در اوج بحران‌های اقتصادی کشور از رشد قابل قبول و جهش برخوردار بوده و توانسته است فرصت اشتغال و رونق اقتصادی را فراهم کند.

به گزارش آی سی تی نیوز، محمدباقر اثنی عشری در مراسم اختتامیه نهمین نمایشگاه الکامپ در اردبیل اظهار کرد: سازمان نظام رایانه‌ای کشور در ۳۰ استان تشکیل شد، به‌طوری که هم اکنون ۱۵ هزار نفر عضو این سازمان بوده که عمده آنها فعالان بخش خصوصی در حوزه IT هستند.

وی با بیان این‌که در حوزه ICT به رغم شرایط اقتصادی متفاوت کشور روند روبه رشدی را شاهدیم، خاطرنشان کرد: ما در ۴۰ سال اخیر با پنج بحران اقتصادی روبرو بودیم اما در چهار دوره گذشته این بحران، با وجود رکود تورمی در جامعه، ICT توانسته است ۱۷ درصد رشد کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بیان کرد: در شرایط کنونی نیز به رغم تنگناهای اقتصادی در جامعه، این حوزه روبه جلو حرکت کرده است که ما نمونه این بالندگی را در نمایشگاه نهم الکامپ در اردبیل شاهد و ناظر هستیم.

اثنی عشری افزود: ما پیش‌بینی می‌کنیم تا افق ۱۴۰۴، سهم IT را در بازار دو برابر کنیم که در این زمینه باید از تشکیل شرکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حوزه IT حمایتی جدی داشته باشیم.

وی گفت: در نشستی که رئیس جمهور کشورمان با مسئولان وزارت فناوری اطلاعات داشتند، شعار پیش به سوی ایران دیجیتالی مطرح شد که همه متعهد به اجرایی شدن این شعار شوند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور تصریح کرد: در این نشست، روی موضوعات مختلف به ویژه فیلترینگ و ضرورت حرکت به سمت نظام نوین الکترونیکی و دیجیتالی صحبت شد و همه اذعان کردند که ما راهی جز نیل به این سمت نداریم.

اثنی عشری به سفر وزیر ICT عراق به کشورمان و نشست با اعضای نظام صنفی رایانه‌ای ایران اشاره و اذعان کرد: ما در این نشست، روی چهار تا پنج موضوع از جمله کارت‌های الکترونیکی، کسب‌وکارها در این حوزه، راه‌اندازی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها، توانمندی کشورمان در حوزه بانکداری الکترونیکی و سلامت الکترونیکی بحث کردیم تا توافق نهایی برای همکاری‌های مشترک به انجام برسد.

وی ادامه داد: از ۳۱ حوزه‌ای که ما در بخش IT فعالیت داریم، قرار شد در پنج حوزه با کشور عراق همکاری‌های مشترکی را داشته باشیم که در این شرایط تحریم، با تکیه بر توان داخلی بتوانیم در این زمینه به تعهدات خود عمل کنیم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اصلی‌ترین محور تحریم دشمن را متوجه حوزه IT اعلام کرد و گفت: ما برای دور زدن این تحریم‌ها در کنار اتکا به توان داخلی سعی داریم از شرکت‌ها و گروه‌های استارت‌آپی به صورت جدی حمایت کنیم.

درباره نویسنده

نادر  نینوایی

نادر نینوایی مشاهده تمام مطالب

ثبت دیدگاه