کشف دستگاه‌های ماینینگ غیرقانونی در منجیل، پردیس و فلاورجان
همراه ما باشید

کشف دستگاه‌های ماینینگ غیرقانونی در منجیل، پردیس و فلاورجان

آی‌سی‌تی‌نیوز - فرمانده انتظامی رودبار از کشف ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳ میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال در شهر منجیل این شهرستان خبرداد.

سرهنگ حمیدرضا فیضی در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی در حال استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در شهر منجیل است، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با تحقیقات نامحسوس دریافتند فرد مورد نظر در داخل یک شرکت در شهر منجیل اقدام به نصب غیرمجاز دستگاه‌های استخراج ارز دجیتال کرده است.

وی گفت: پس از هماهنگی قضائی ماموران پلیس آگاهی به محل مورد نظر اعزام شدند و ۲۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال و متعاقات آن را در بازرسی از این شرکت کشف کردند.

سرهنگ فیضی با بیان اینکه در این رابطه متهم ۳۰ ساله دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال کشف شده را ۳ میلیارد و ۱۲۰میلیون ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار خاطرنشان کرد: مبارزه بی‌امان با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرائم اقتصادی گامی مؤثر در حمایت از سرمایه‌گزاران در بخش تولیدات داخلی است و هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی موجب اخلال در نظم اقتصادی کشور می‌شود.

 

کشف ۶۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در پردیس

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس از کشف ۶۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در این شهرستان خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،سرهنگ محمد حسن محمدی فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: در پی کسب خبری مبنی بر این که افرادی سودجو در بخش سعید آباد جاجرود اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کنند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران تجسس کلانتری ۱۲ بومهن قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی قضایی ماموران با اشراف اطلاعاتی مکان موردنظر را شناسایی و در بازرسی از این مکان تعداد ۶۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند که برابر اعلام کارشناسان ارزش تقریبی آن پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، نیاز به مصرف برق زیادی داشته بنابراین افراد سودجو که با استفاده از انشعاب غیر مجاز برق اقدام به فعالیت غیرقانونی کنند با برخورد قاطع پلیس روبرو خواهند شد.

 

کشف 31 دستگاه ماینر غیر مجاز در فلاورجان 

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان از کشف 31 دستگاه ماینر غیر مجاز به ارزش 3 میلیارد و 100 میلیون ریال در فلاورجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ ایرج کاکاوند گفت: دربازرسی از یک گارگاه تولیدی واقع در یکی از مناطق فلاورجان 31 دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه تصریح کرد: بنا به اظهارات کارشناسان ، ارزش کشفیات به دست آمده 3 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان در پایان با اشاره به معرفی متهم به مرجع قضائی، گفت: استفاده از دستگاه های ماینر، نیاز به برق زیادی داشته لذا متهم که با استفاده از برق یارانه ای واحدهای صنعتی اقدام به فعالیت غیرقانونی کرده بود و شهروندان می توانند در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه