مدیر کل دفتر ICT آموزش و پرورش منصوب شد
همراه ما باشید

مدیر کل دفتر ICT آموزش و پرورش منصوب شد

آی‌سی‌تی‌نیوز - وزیر آموزش‌وپرورش طی حکمی«محمود حبیبی» را به‌عنوان «مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات» منصوب کرد.

متن حکم محسن حاجی میرزایی، به شرح زیر است:

جناب آقای محمود حبیبی

 باتوجه به صلاحیت و تجربیات جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان (مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات) منصوبمی شوید.

امیداست با اتکال به خداوند متعال، پیروی از منویّات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و سیاست‌های ریاست محترم جمهور، ضمن توجه به اولویت‌ها و سیاست‌های وزارت آموزش‌وپرورش برای اجرای سند تحول، علاوه بر وظایف محوله در پیگیری موارد ذیل اهتمام جدی داشته و نتیجه اقدامات را مستمراً به اینجانب گزارش نمایید.

سیاست‌گذاری، نیازسنجی، برنامه‌ریزی، ساماندهی و نظارت بر حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، اعم از سخت‌افزار، نرم‌افزار، شبکه‌های ارتباطی، به‌منظور گسترش فرهنگ استفاده از فناوری اطلاعات و افزایش میزان سرعت، دقّت و صحت عملیات و استقرار سیستم‌های تعاملات سازمانی و اتوماسیون اداری، مالی و آموزشی.

مدیریت امور فناوری اطلاعات و ارتباطات (گردآوری، سازماندهی، ذخیره و نشر اطلاعات در اشکال گوناگون، با استفاده از ابزارهای مختلف)، جهت استقرار نظام الکترونیکی در وزارت آموزش‌وپرورش.

طراحی، تولید، نگهداری، پشتیبانی و به‌روزرسانی سامانه‌های یکپارچه، به‌ویژه یکپارچه‌سازی سامانه‌های دانش‌آموزی، نیروی انسانی و مالی حداکثر تا مهرماه ۱۳۹۹ و تلاش برای استقرار و پیاده‌سازی آن‌ها و آموزش نیروی انسانی برای بهره‌برداری مطلوب از آن‌ها.

پیگیری مستمر برای اجرای ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه از طریق تعامل سازنده با وزارت ارتباطات و واحدهای تابعه به‌منظور هوشمند سازی و امکان دسترسی به محتوای الکترونیکی، آزمون و مشاوره تحصیلی، آموزش مهارت‌های فنی و اجتماعی رایگان برای کلیه دانش آموزان حداکثر تا شهریور ۱۳۹۹.

همکاری و تعامل مستمر با تیم اجرایی شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد)، پشتیبانی مداوم فنی و اجرایی از آن، جهت طراحی و تولید ابزارهای آموزشی جدید و ارتقای سطح کیفی خدمات و سرویس‌ها و همکاری برای اجرای تفاهم‌نامه مشترک با شرکت ارتباطات سیار.

برنامه‌ریزی برای تنوع‌بخشی به محیط‌های یاددهی– یادگیری، با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، تلاش برای افزایش دسترسی کلیه دانش آموزان به‌خصوص مناطق محروم و روستایی و عشایری به اینترنت ارزان و پاک، جهت بهره‌مندی از آموزش‌های غیرحضوریبرخط با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در چهارچوب زیر نظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری.

توفیق روزافزون جناب‌عالی را در انجام وظایف محوله از خداوند متعال مسألت دارم.

درباره نویسنده

ثبت دیدگاه